logo
Tester okablowania sieciowego LAN RJ45 UTP/FTP/STP MASTECH MS6811
nr katalogowy: 19808
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma MASTECH, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany tester jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania zarówno odcinków sieci Ethernetowych jak i przewodów (patchcordów) wykonanych z tzw. skrętki komputerowej. Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki, zarówno nieekranowanej (UTP) jak i ekranowanej (FTP, STP).
Dzięki nowoczesnej konstrukcji tester pozwala na sprawdzenie poprawności połączeń oraz zgodności z normami T568A, T568B, 10Base-T oraz Token Ring.
Tester, w odróżnieniu od tanich i popularnych urządzeń (sprawdzających tylko przejście sygnału na każdym z 8-śmiu przewodów skrętki) - sprawdza poprawność połączeń oraz wykrywa i prezentuje optycznie (na linijce diód LED) ew. błędy.
Tester składa się z dwóch części: nadajnika i odbiornika pozwalających na wygodne testowanie poprawności elementów sieci komputerowej o długości do 200m. Jeden koniec testowanego kabla podłącza się do gniazda w testerze (jednosce głównej) zaś drugi - do gniazda w odbiorniku (jednostce zdalnej). Tester, sprawdza, wykrywa i prezentuje optycznie (na linijce diód LED) następujące błędy wykonania sieci:
- zwarcia między przewodami
- błędne połączenia przewodów (np. końcówka z nr 1 na jednym końcu trafia na nr 3 na drugim końcu testowanego odcinka sieci)
- odwrotne połączenia w parze (połączenie w parze jest wykonane odwrotnie niż powinno)
- przeploty (przewody są połączone prawidłowo tzn. 1-1, 2-2, itd, ale nieprawidłowo są skręcone pary tzn przewód nr 1 tworzy parę z przewodem nr 3 zamiast 2)

Dla wygody użytkowania tester pracuje w dwóch trybach:
-TEST: szybkiego testowania poprawności połączeń
-DEBUG: sprawdzania po kolei wszystkich par z prezentacją błędów dla każdej z par
Automatyczne przejście do stanu uśpienia pozwala na oszczędzanie baterii i wydłuża czas działania testera.

Uwaga1! Tester sprawdza poprawność połączeń wszystkich żył badanego kabla. Nie jest natomiast miernikiem przepustowości kabla, nie da się więc przy jego pomocy sprawdzić maksymalnej przenoszonej przez kabel prędkości transmisji.

Uwaga2! Testów można dokonywać tylko przy przewodach odłączonych od sprzętu (aktywnej instalacji). Testy przeprowadzane na aktywnych kablach (pod napięciem, podłączonych np. do sieci LAN lub telefonicznej) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Typ badanych przewodów: kable RJ45 UTP/FTP/STP
Maksymalna długość testowanych przewodów: 200m
Napięcie zasilania: 6V (bateria alkaliczna typu 4LR44 w komplecie)
Wymiary złożonego kompletu nadajnik + odbiornik (długość/szerokość/wysokość): 125mm/50mm/25mm
Masa złożonego kompletu nadajnik + odbiornik + bateria : ok. 106g
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, baterię 6V, instrukcję obsługi oraz futerał na tester
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu