logo
Stacja dokująca konwerter USB/C-VGA/HDMI/DP/USB3.0 DELOCK
nr katalogowy: 32341
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, film prezentacyjny dostępny jest tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB typ C wprowadzono w 2015r jako modyfikację USB3.1 z inną, 24 pinową wtyczką. Nowa wtyczka jest cieńsza, węższa, krótsza i symetryczna – daje się wetknąć do gniazda w obu kierunkach. USB-C zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1. oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode).
Aktualnie (2016r) złącza USB/C wystąpują w najnowszych notebookach firmy Apple (MacBook) oraz Google (Chromebook Pixel), Dell (XPS), w tabletach NOKII (N1), oraz niektórych płytach głównych MSI i GigaByte.
W zależności od potrzeb (i ceny), producenci instalują port USB-C pracujący w różnych prędkościach (USB2.0, USB3.0 lub USB3.1) oraz trybach (Power Delivery Mode, Display Port Mode, MHL Mode, Thunderbold Mode). Tak więc nie każdy port USB-C zapewnia taką samą funcjonalność i należy sprawdzić w specyfikacji producenta, czy w posiadanym sprzęcie występuje pożądana prędkość oraz tryb. Niektórzy producenci oznaczają prędkości transmisji oraz dodatkowe funkcjonalności specjalnymi symbolami umieszczonymi obok zainstalowanego portu USB-C. Poniżej prezentujemy przykładowe tryby USB-C wraz z ich symbolami (powiększenie po kliknięciu na rysunku):
powiększenie
Oferowane urządzenie jest stacją dokującą rozszerzającą możliwości sprzętu (laptop/tablet/smartfon) do którego jest podłączona. Stacja udostępnia wyjścia VGA, HDMI, DisplayPort oraz USB umożliwiając jednoczesne podłączenie kilku monitorów oraz akcesoriów USB (mysz, klawiatura, pendrive, dysk zewnętrzny itp.)

Uwaga! Adapter współpracuje wyłącznie z portem USB-C obsługującym tryb Alternate Mode (Display Port Mode, MHL Mode, Power Delivery). Laptopy MacBook, Chromebook oraz Dell XPS posiadają gniazda USB-C pracujące w tym trybie, w przypadku innych urządzeń należy to sprawdzić w specyfikacji producenta lub odczytać z oznakowań obok gniazda USB-C (patrz rysunek powyżej).
Stacja dokująca posiada gniazda USB/C do połączenia dokowanego sprzętu, do podłączenia zasilacza oraz do przesyłania danych a także gniazda VGA, HDMI, DisplayPort do podłączenia monitorów oraz dwa gniazda USB3.0 do podłączenia akcesoriów USB. Jednocześnie podłączyć można do trzech monitorów na których obraz wyświetlany w maksymalnej rozdzielczośći FullHD w trybie obrazu powielonego (Mirrored), rozszerzonego (Extended) lub podstawowego (Primary Display). Osobne gniazdo zasilania USB/C PD pozwala na podłączenie zasilacza o maksymalnej mocy 60W dzięki czemu można ładować akumulator dokowanego sprzętu. Gniazdo USB/C Data pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 10Gb/s.
Stacja dokująca posiada w komplecie kabel USC/C-USB/C o długości ok. 10cm do podłączania dokowanego sprzętu. Specjalna komora w obudowie ułatwia przechowywanie kabla.
Oferowana stacja umożliwia dokowanie sprzetów (laptopów, tabletów, smartfonów) z systemami operacyjnymi Windows 8/10, Mac OS w wersji powyżej 10.12 oraz Android w wersji powyżej 6.0.
Dane techniczne
Chipset: VL101R, VL170, VL813, CH7039
Maksymalna rozdzielczośc transmitowanych obrazów: FullHD 1920x1080pix/60Hz
Złącza: 3x USB-C żeńskie (Host, Power, Data), VGA żeńskie, HDMI/A żeńskie, DisplayPort żeńskie, 2x USB3.0-A żeńskie
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 127mm/63mm/14mm
Długość dołączonego przewodu USB/C-USB/C: ok. 15cm
Masa: ok. 100g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu