logo
Adapter optyczny S/PDIF wtyk TOSLINK - gniazdo miniTOSLINK LogiLink
nr katalogowy: 12204
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

TOSLINK (od Toshiba Link) to standard przesyłania cyfrowego sygnału audio (S/PDIF) kablem światłowodowym. Dzięki uniknięciu konwersji cyfrowo-analogowej i analogowo-cyfrowej można łączyć ze sobą kablem optycznym elementy zestawów AUDIO i AUDIO-VIDEO (odtwarzacze i rekordery DVD, odtwarzacze CD i MiniDisc, odbiorniki TV, komputerowe karty dźwiękowe, tunery SAT, amplitunery, wzmacniacze audio itp.) bez strat jakości przesyłanych sygnałów.
W standardzie optycznym S/PDIF występują dwa rodzaje złącz:
- TOSLINK (JIS F05) - złącza nieco większe, prostokątne, występujące w większości "dużego" sprzętu Audio-Video (amplitunery, odtwarzacze CD, DVD, konsole, tunery SAT itp.)
- mini-TOSLINK (optical JACK3.5) - złącza mniejsze, okrągłe, o rozmiarze złącza JACK 3.5mm, stosowane najczęściej w laptopach oraz odtwarzaczach multimedialnych.
Oferowany adapter posiada męskie złącze TOSLINK z jednej oraz żeńskie złącze mini-TOSLINK z drugiej strony i służy do zamiany wtyku optycznego miniTOSLINK na wtyk optyczny TOSLINK. Dzięki temu możemy zamienić kabel z wtyczkami miniTOSLINK na kabel TOSLINK-TOSLINK (po założeniu adapterów z obu stron kabla) lub na kabel miniTOSLINK-TOSLINK (po założeniu adaptera z jednej strony kabla).
Uwaga! Gniazdo optyczne mini-TOSLINK jest wizualnie identyczne z gniazdem elektrycznym JACK 3.5mm (słuchawkowym). Podłączenie do adaptera wtyku Jack 3.5mm elektrycznego (słuchawkowego) jest bezcelowe i nie zapewni transmisji sygnału, w celu zamiany sygnału optyczego na elektryczny wymagany jest aktywny konwerter - takie konwertery również posiadamy w ofercie.
Dane techniczne
Materiał: rdzeń: szkło akrylowe PMMA, obudowa ABS, końcówka złocona 24K Gold, protektor HD-PE
Złącza: wtyk optical S/PDIF TOSLINK (męski), gniazdo optical S/PDIF miniTOSLINK (żeńskie)
Wymiary (średnica/długość): 13/26mm
Masa: ok. 2g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu