logo
Adapter AV wtyk SCART/EURO - 3x gniazdo RCA z przełącznikiem kierunku sygnału
nr katalogowy: 12400
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
SCART (inne nazwy to EURO, Peritel lub EIA Multiport) to nazwa interfejsu do przesyłania analogowych sygnałów COMPOSITE, RGB, S-VIDEO oraz AUDIO STEREO. Standard definiuje 21-pinowe złącza do przesyłania analogowych sygnałów AV pomiędzy sprzętami RTV. Obecnie standard ten jest wypierany przez standardy cyfrowe niemniej starsze modele sprzętów (TV CRT, VCR, DVD, konsole gier) które nie posiadają złącz cyfrowych wymagają do połączenia przyłączy SCART.

Oferowany adapter jest przejściówką umożliwiającą połączenie sprzętu wyposażonego w gniazdo SCART (np. magnetowid, odtwarzacz DVD, tuner SAT, itp.) ze sprzętem posiadającym złącza AV typu RCA/CINCH (np. TV, TV LCD, kamera video, rzutnik, projektor itp.) Przesyłane sygnały obrazu i dźwięku to VIDEO COMPOSITE oraz AUDIO STEREO (kanał lewy, kanał prawy).
Adapter dzięki przełącznikowi INPUT/OUTPUT zapewnia przesyłanie sygnału w dowolnym kierunku (tzn. SCART->3xRCA lub 3xRCA->SCART). Przełącznik w pozycji INPUT ustawia kierunek przesyłu sygnału od źródła ze złączami AV do odbiornika ze złączem SCART, pozycja OUTPUT przełącznika ustawia kierunek odwrotny, czyli od źródła ze złączem SCART do odbiornika ze złączami AV. Schemat wewnętrzny połączeń adaptera przedstawiamy poniżej:
Po umieszczeniu adaptera w gnieździe SCART do połączenia ze sprzętem posiadającym gniazda AV RCA/CINCH potrzebny jest jeszcze kabel 2xRCA-2xRCA (w przypadku przesyłania sygnału z wizją i fonią MONO) lub 3xRCA-3xRCA (w przypadku przesyłania sygnału z wizją i fonią STEREO). Takie kable również posiadamy w ofercie.

Uwaga! Gniazdo SCART/EURO do którego mamy zamiar wpiąć przejściówkę musi pracować w trybie AV. W niektórych modelach sprzętu jest to ustawienie jedyne i fabryczne, w innych modelach należy ustawić złącze SCART w tryb AV (dostępne tryby to AV, S-VIDEO, RGB i czasem COMPONENT).
Dane techniczne
Złącza: wtyk SCART/EURO 21P męski, 3x gniazdo RCA/CINCH żeńskie
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 59/57/19mm
Masa: ok. 32g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu