logo
Konwerter skaler AV SCART/EURO->HDMI MAXTRACK
nr katalogowy: 12405
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Instrukcja obsługi urządzenia dostępna jest tutaj.

SCART (inne nazwy to EURO, Peritel lub EIA Multiport) to nazwa interfejsu do przesyłania analogowych sygnałów COMPOSITE, RGB, S-VIDEO oraz AUDIO STEREO. Standard definiuje 21-pinowe złącza do przesyłania analogowych sygnałów AV pomiędzy sprzętami RTV. Obecnie standard ten jest wypierany przez standardy cyfrowe niemniej starsze modele sprzętów (TV CRT, VCR, DVD, konsole gier) które nie posiadają złącz cyfrowych wymagają do połączenia przyłączy SCART lub konwerterów zmieniajacych sygnały analogowe na cyfrowe.

Oferowany konwerter służy do zamiany sygnału AV SCART/EURO na sygnał HDMI. Urządzenie dokonuje konwersji analogowego sygnału VIDEO i AUDIO STEREO na cyfrowy sygnał HDMI i skaluje sygnał wyjściowy do rozdzielczości 720P lub 1080P. Konwerter ma zastosowanie w sytuacji gdy urządzenie wyposażone w gniazdo AV SCART (np. magnetowid, starsze modele odtwarzaczy DVD lub tunerów SAT) chcemy podłączyć do monitora lub wyświetlacza posiadającego jedynie wejście HDMI (wiele nowych modeli odbiorników TV posiada wyłącznie gniazda wejściowe HDMI).
Konwerter zapewnia kompatybilność ze standardemi PAL, SECAM oraz NTSC (automatyczne wykrywanie) i umożliwia wyświetlanie na ekranie monitora/odbiornika TV w rozdzielczościach: 1280x720/60Hz lub 1920x1080/60Hz. Urządzenie wymaga zasilania 5V i posiada gniazdo zasilania typu DC 2.1/5.5. W komplecie z konwerterem dostarczany jest kabel USB-DC.

Uwaga! W komplecie nie ma zasilacza, niemniej konwerter można zasilać z portu USB któregoś z łączonych sprzętów (np. z odbiornika TV, amplitunera itp.) korzystając z załączonego kabla USB-DC, można też zastosować zasilacz 5V (dostępny w naszej ofercie).
Dane techniczne
Złącza wejściowe: SCART/EURO żeńskie, gniazdo zasilania 5V 2.1/5.5mm
Złącze wyjściowe: HDMI żeńskie
Standard sygnału wejściowego: AUDIO/VIDEO PAL/SECAM/NTSC (wykrywane automatycznie)
Standard sygnału wyjściowego: HDMI 720P/1080P (przełączane SWITCHEM)
Obsługiwane rozdzielczości wyjściowe: 1280x720/60Hz lub 1920x1080/60Hz
Zasilanie: 5V/350mA (kabel zasilający USB-DC w komplecie)
Wymiary (długość/wysokość/szerokość): 88.5/25/57.5mm
Masa konwertera: ok. 50g
Komplet zawiera konwerter, kabel zasilający USB oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu