logo
Miernik impedancji pętli zwarcia i spodziewanego prądu zwarcia CEM DT-5301
nr katalogowy: 19080
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany miernik jest profesjonalnym narzędziem instalatorskim do precyzyjnego pomiaru impedancji pętli zwarcia (Loop Impedance) oraz spodziewanego prądu zwarcia (PSC - Prospective Short Circuit Current) w budynkowych instalacjach elektrycznych. Powyższe parametry są niezbędne do ustalenia, czy zabezpieczenia nadprądowe w obwodzie elektrycznym zadziałają w odpowiednim, określonym normą czasie, nie narażając wrażliwych elementów instalacji na długotrwały wpływ niebezpiecznego napięcia dotykowego.

Miernik posiada funkcje:
- pomiaru napięcia zmiennego w zakresie 50-250V (±2%)
- pomiaru impedancji pętli zwracia w zakresie 20/200/2000Ω (±2%)
- pomiaru spodziewanego prądu zwarcia w zakresie 200/2000A/20kA (±2.0%)
- kontroli poprawności podłaczenia przewodów pomiarowych kontrolki LED wykrywają i sygnalizują obecność uziemienia (PE) oraz poprawną lub odwróconą biegunowość przewodu fazy (L) i neutralnego (N) w gniazdku
Pomiar impedancji pętli zwarcia w obwodach wykonywany jest metodą 3-biegunową. Przewody pomiarowe podłączane są do fazy (L), zera (N) oraz uziemienia (PE). Na zakresie 2000Ω pomiar impedancji pętli L-PE jest wykonywany niskim prądem (15mA), aby zapobiec wyzwalaniu wyłączników RCD.
Uwaga! W komplecie z miernikiem dołączone są dwa przewody pomiarowe: jeden zakończony wtykami szpilkowymi oraz drugi zakończony wtyczką SCHUKO. W różnych krajach przyjęto różne standardy podłączania fazy (L) oraz zera (N) w gniazdach elektrycznych. W Polsce przyjęła się konfiguracja faza na lewo, zero na prawo, PE na górze, ale np. W USA, Francji, Wielkiej Brytanii i większości państw europejskich stosowana jest konfiguracja zero na lewo, faza na prawo, PE na górze. Przewód pomiarowy z wtyczką SCHUKO ma styki podłączone wg konfiguracji europejskiej (faza z prawej strony) i miernik przy podłączeniu kablem SCHUKO zasygnalizuje błędną biegunowość przy fazie z lewej strony gniazdka. W takiej sytuacji należy albo przekrosować przewód pomiarowy SCHUKO albo skorzystać z przewodu zakończonego szpilkami pomiarowymi.

Szpilki pomiarowe (po zdjęciu kołpaków ochronnych) mają formę "bananów" dzięki czemu zapewniają dobre trzymanie w gniazdach 230V oraz umożliwiają nasunięcie "krokodylków" ułatwiających podłączenie do mierzonych punktów.
Miernik posiada duży (50x62mm), podświetlany wyświetlacz LCD do odczytu pomiaru, automatyczną blokadę po przegrzaniu bocznika pomiarowego oraz wskaźnik zużycia baterii. Obudowa miernika wykonana jest z antypoślizgowego tworzywa, w komplecie z urządzeniem jest praktyczna walizka do przechowywania i przenoszenia oraz komplet przewodów pomiarowych.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (6x1.5V AA baterie w komplecie)
Wyświetlacz: LCD 3½ cyfry, max wskazanie 1999
Wymiary miernika (długość/szerokość/wysokość): 200mm/92mm/50mm
Masa miernika (z kompletem baterii): ok. 560g
Komplet zawiera miernik, komplet baterii, komplet przewodów pomiarowych, futerał-walizkę oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu