logo
Przedwzmacniacz korekcyjny preamp gramofonowy 34dB z korekcją RIAA MAXTRACK
nr katalogowy: 19171
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Sygnał analogowy zapisany w postaci rowków na płycie winylowej w celu poprawy jakości poddawany jest podczas zapisu specjalnej korekcji. Polega ona na zmniejszeniu poziomu sygnału niskich tonów i proporcjonalnym podwyższeniu wysokich częstotliwości wg standardu RIAA.
Aby poprawnie odtworzyć zapisany na płycie sygnał należy go w trakcie odczytu odpowiednio skorygować odwracając krzywą korekcji, czyli zwiększając poziom basów i obniżając poziom sopranów. Z tego powodu potrzebny jest specjalny przedwzmacniacz posiadający odpowiedni filtr, który przywróci sygnał do pierwotnej postaci. Dodatkowo poziom sygnału igły magnetycznej stosowanej w gramofonach wynoszący kilka mV jest zbyt niski do wysterowania wejścia AUDIO we wzmacniaczu. Rolę korektora RIAA oraz wzmacniacza sygnału spełnia preamp - przedwzmacniacz gramofonowy. Niektóre gramofony mają już fabrycznie zainstalowany taki przedwzmacniacz, niektóre wieże stereo i amplitunery posiadają wejście gramofonowe PHONO co oznacza, że posiadają taki przedwzmacniacz.

Są jednak sytuacje kiedy ani gramofon ani amplituner do którego go chcemy podłączyć nie posiadają preampa RIAA. Oferowane przez nas urządzenie jest przedwzmacniaczem z korekcją RIAA które w takich sytuacjach należy podłączyć między gramofonem a amplitunerem (kinem domowym, wieżą stereo itp).
Przedwzmacniacz posiada wzmocnienie 34dB, pasmo przenoszenia 30Hz-20kHz oraz dobrą dokładność korekcji +/-1 dB. Urządzenie zasilane jest z baterii 9V. Przedwzmacniacz posiada również wejście zasilacza 9V ale zaleca się używanie baterii dającej bardziej "czyste" napięcie stałe niż zasilacz. Pobór prądu wynosi średnio ok 1mA co wystarcza na kilkaset godzin pracy baterii 9V. Wyłącznik POWER ON/OFF pozwala na wyłączanie urządzenia gdy nie jest używane. Przedwzmacniacz posiada metalową obudowę zapewniająca dobre ekranowanie oraz śrubę do podłączenia żyły uziemiającej.

Uwaga! Niski poziom sygnału wejściowego (kilka mV) oraz duże wzmocnienie preampa sprawiają, że tor sygnałowy jest podatny na zakłócenia elektromagnetyczne powszechnie występujące w pobliżu urządzeń elektrycznych. Dlatego bardzo ważne jest dobre ekranowanie całego toru. Wskazane jest aby metalowe obudowy gramofonu, praempa oraz wzmacniacza (amplitunera) połączone były kablem uziemiającym. W tym właśnie celu preamp posiada śrubę do przykręcnia żyły uziemiającej. Jeśli zastosowane kable RCA nie posiadają żyły uziemiającej to należy podłączyć dodatkowe kable uziemiające zakończone widełkami, które należy przymocować do metalowych obudów łączonych urządzeń.
Dane techniczne
Złącza wejściowe: L/R IN - 2x RCA/CINCH żeńskie, POWER - 9V Jack 3.5 TS żenskie
Złącza wyjściowe: L/R OUT - 2x RCA/CINCH żeńskie
Zasilanie: 9V bateria 6F22 lub zasilacz 9V (baterii i zasilacza nie ma w komplecie)
Pobór prądu: średnio 1mA
Wzmocnienie: 34dB
Dokładność korekcji RIAA: +/-1 dB
Pasmo przenoszenia: 30Hz-20kHz
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 86/28/60mm
Masa (bez baterii): ok. 110g
Komplet zawiera przedwzmacniacz oraz instrukcję obsługi
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu