logo
Tester okablowania sieciowego RJ45/12/11/BNC UTP/FTP/STP LogiLink WZ0015
nr katalogowy: 19254
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Oferowany tester jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności połączeń przewodów teleinformatycznych, telefonicznych oraz koncentrycznych. Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki, zarówno nieekranowanej (UTP) jak i ekranowanej (FTP, STP), przewodów telefonicznych 2, 4 i 6-ścio żyłowych oraz kabli koncentrycznych. Tester pozwala na sprawdzenie zarówno poprawności połączeń jak i zgodności ze standardami T568A/B T258A, 10Base-T oraz Token Ring. Tester posiada gniazda RJ45 oraz adaptery RJ45-BNC i RJ45-RJ12/11 - tak więc testowane mogą być kable zakończone takimi właśnie wtyczkami.
Tester składa się z dwóch części: jednostki głównej-nadajnika oraz jednostki zdalnej-odbiornika pozwalających na wygodne testowanie elementów sieci o długości do 200m.
Kable można testować na dwa sposoby - lokalnie, używając wyłącznie jednostki głównej lub zdalnie, używając jednostki głównej i odbiornika. Testowanie lokalne jest wygodne w przypadku sprawdzania kabli (patchcordów) zaś testowanie zdalne - w przypadku testowania ułożonych już odcinków sieci gdy oba końce testowanego odcinka znajdują się w odległych miejscach (np. na różnych piętrach)
Jeden koniec testowanego przewodu należy podłączyć do jednostki głównej (gniazdo MASTER), drugi koniec należy podłączyć do drugiego gniazda jednostki głównej (gniazdo REMOTE) lub do odbiornika. Po uruchomieniu testera diody LED oznaczone 1-8 oraz G (odpowiadające kolejnym żyłom i masie testowanego przewodu) powinny zapalać się w kolejności 1-2-3-4-5-6-7-8-G (dla kabla 8 żyłowego z ekranem). W przypadku testowania lokalnego zapalają się odpowiednie diody w górnym i dolnym rzędzie diód jednostki głównej, w przypadku testowania zdalnego zapalają się diody w górnym rzędzie jednostki głównej oraz odpowiadające im diody w odbiorniku. Brak świecenia którejkolwiek z diód oznacza przerwę w obwodzie żyły o danym numerze (G oznacza masę), zapalanie się kilku diód naraz oznacza zwarcie, zmieniona kolejność zapalanych diód oznacza niepoprawne połączenie. Obserwując zapalane diody i porównując odpowiednie diody w dwu rzędach nadajnika (lub w nadajniku i odbiorniku) można ustalić rodzaj błędnych połączeń oraz numery żył w których one wystąpiły. Przełącznik AUTO/MANUAL służy do ustawienia sposobu testowania - w trybie AUTO przejście do testu kolejnej żyły jest dokonywane automatycznie w tempie ok 1/s - w trybie MANUAL testowanie kolejnej żyły wykonywane jest po przyciśnięciu przycisku TEST. Tryb MANUAL ułatwia diagnozę ewentualnych błędów połączeń.
Uwaga! Testów nie można dokonywać na aktywnej instalacji - testowane kable muszą być odłączone od sprzętów (gniazdek, routerów, switchy, kart sieciowychm itp.). Testy przeprowadzane na aktywnych kablach (pod napięciem, podłączonych np. do sieci LAN, instalacji telefonicznej lub antenowej) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Typ badanych przewodów: RJ45, RJ12, RJ11, BNC
Maksymalna długość testowanych przewodów: do 200m
Napięcie zasilania: 9V (bateria 6F22 - brak w komplecie)
Wymiary jednostki głównej - nadajnika (długość/szerokość/wysokość): 81mm/57mm/24mm
Wymiary jednostki zdalnej - odbiornika (długość/szerokość/wysokość): 81mm/26mm/24mm
Masa (komplet nadajnik + odbiornik) : ok. 85g
Komplet zawiera jednostkę główną - nadajnik, odbiornik, 2 adaptery RJ45-BNC, 3 adaptery RJ45-RJ12/11, instrukcję obsługi oraz futerał-etui.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu