logo
Tester okablowania sieciowego LAN RJ45/BNC UTP/FTP/STP MASTECH MS6810
nr katalogowy: 19298
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma MASTECH, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany tester jest narzędziem do szybkiego i wygodnego sprawdzenia poprawności wykonania sieci Ethernetowych wykonanych zarówno z kabli koncentrycznych (BNC) jak i z 4-ro parowej skrętki (RJ45). Tester przeznaczony jest do testowania sieci i przewodów wykonanych z każdego rodzaju skrętki, zarówno nieekranowanej (UTP) jak i ekranowanej (FTP, STP). Tester składa się z dwóch części: jednostki głównej - nadajnika i jednostki zdalnej - odbiornika pozwalających na wygodne testowanie poprawności elementów sieci komputerowej o długości do 200m. Zarówno w nadajniku jak i odbiorniku umieszczone są gniazda RJ45 oraz BNC - tak więc testowane mogą być kable zakończone takimi właśnie wtyczkami.
Jeden koniec testowanego kabla podłącza się do gniazda w testerze (jednostce głównej) zaś drugi - do gniazda w odbiorniku (jednostce zdalnej). Tester sprawdza poprawność wykonania okablowania sygnalizując diodami LED prawidłowe (świecenie diód na zielono) lub nieprawidłowe (brak świecenia lub czerwone świecenie diód) wykonanie okablowania. W przypadku testowania okablowania BNC dioda sygnalizacyjna umieszczona jest w jednostce głównej (nadajniku).
W przypadku testowania okablowania skrętkowego diody sygnalizacyjne umieszczone są w odbiorniku. 4 diody LED sygnalizują poprawność wykonania każdej z 4 par skrętki. W przypadku jakiegokolwiek błędu (zwarcie, rozwarcie, pary skrzyżowane, odwrotne połączenia w parze) odpowiednia dioda LED świecąc na czerwono lub nie świecąc w ogóle sygnalizuje uszkodzoną parę. Dioda LED GND sygnalizuje obecność ekranu. Tester pozwala na sprawdzenie zarówno poprawności połączeń jak i zgodności ze standardami T568A/B T258A, 10Base-T oraz Token Ring. Schemat umieszczony na odbiorniku pokazuje pary skrętki istotne dla danego standardu.
Uwaga! Testów nie można dokonywać na aktywnej instalacji - testowane kable muszą być odłączone od sprzętów (gniazdek, routerów, switchy, kart sieciowychm itp.). Testy przeprowadzane na aktywnych kablach (pod napięciem, podłączonych np. do sieci LAN, instalacji telefonicznej lub antenowej) mogą być przyczyną uszkodzenia testera.
Dane techniczne
Typ badanych przewodów: RJ45, BNC
Maksymalna długość testowanych przewodów: do 200m
Napięcie zasilania: 9V (bateria 6F22 - bateria w komplecie)
Wymiary (długość/szerokość/wysokość kompletu nadajnik-odbiornik): 130mm/70mm/27mm
Masa (komplet nadajnik-odbiornik) : ok. 120g
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, baterię 9V, instrukcję obsługi oraz pokrowiec-etui na tester.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu