tr>
logo
Pirometr z regulacją emisyjności oraz laserowym wskaźnikiem obszaru mierzonego Pro'sKit MT-4606
nr katalogowy: 19365
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą przedmiotu jest renomowana tajwańska firma Pro'sKit, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie jest pirometrem - przyrządem do bezdotykowego pomiaru temperatury. Pomiar dokonywany jest w oparciu o analizę promieniowania cieplnego, które jest emitowane przez badany obiekt. Urządzenie umożliwia pomiar temperatury w zakresie od -50°C do 550°C przy regulowanym poziomie współczynnika emisyjności w zakresie 0.10-1.00 z krokiem 0.01.
Uwaga! Regulacja emisyjności jest bardzo ważną funkcją eliminującą przekłamania mierzonych temperatur. Większość popularnych pirometrów działa przy stałym nieregulowanym współczynniku emisyjności badanego obiektu na poziomie 0,95 który jest poprawny dla obiektów takich jak ziemia, woda, kamienie. Wynik pomiarów temperatury obiektów drewnianych, metalowych (w szczególności błyszczących) o niskim poziomie emisyjności będzie wtedy niższy od rzeczywistego. Wady tej nie posiada oferowany pirometr z regulacją emisyjności. Przed pomiarem badanego obiektu ustawiamy właściwy współczynnik emisyjności i otrzymujemy wyniki pomiarów wolne od przekłamań. Najlepszą metotodą ustalenia emisyjności jest równoległy pomiar temperatury obiektu metodą klasyczną (dotykową przy użyciu termometru) i takie ustawienie emisyjności aby temperatury na obu miernikach były identyczne. Tabela przybliżonych emisyjności materiałów dostępna jest tutaj.

Miernik posiada kolorowy wyświetlacz LCD na którym w środkowej linii wyświetlana jest wartość mierzonej temperatury zaś w dolnej linii wyświetlana jest wartość maksymalnej zmierzonej temperatury lub aktualnie ustawiony współczynnik emisyjności. W górnej linii pokazany jest stan pomiaru (SCAN/HOLD), ustawienia pirometru (włączony laser, podświetlanie ekranu) oraz stan baterii (w % pełnej pojemności).
Bardzo przydatną cechą oferowanego urządzenia jest wielopunktowy laser pomocny w nakierowaniu urządzenia na obszar pomiaru temperatury. Wszystkie pirometry mierzą temperaturę obszaru o średnicy zależnej od odległości pirometru od mierzonego obiektu. Większość pirometrów posiada celownik laserowy pokazujący jedynie środek mierzonego obszaru a nie jego wielkość. Proporcja odległości do średnicy mierzonego obszaru D:S ma różną wartość w różnych pirometrach i należy pamiętać, że mierząc małe obiekty z dużej odległości możemy zmierzyć uśrednioną temperaturę powierzchni większej niż badany obiekt. W oferowanym pirometrze wielopunktowy laser wyświetla okrąg wyznaczający mierzony obszar co pozwala na precyzyjny pomiar temperatury obiektu.
Miernik posiada kolorowy podświetlany wyświetlacz LCD o wymiarach 22x22mm, możliwość zmiany °C/°F oraz funkcję automatycznego wyłączania.
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 9V (6F22, bateria w komplecie)
Zakres pomiarowy: -50°C - 550°C
Rozdzielczość: 0.1°C
Dokładność: ±2.0°C (-50°C~100°C), ± 2% (100°C~+550°C)
Pole widzenia: 12:1
Emisyjność: regulowana od 0.10-1.00 z krokiem 0.1
Wymiary (wysokość/szerokość/głębokość): 150mm/40mm/90mm
Masa (z baterią): ok. 160g
Komplet zawiera miernik, baterię 9V oraz instrukcję obsługi i użytkowania.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu