logo
Miernik grubości powłoki lakierniczej z interfejsem USB CEM DT-156
nr katalogowy: 19390
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany miernik jest profesjonalnym narzędziem warsztatowym do pomiaru grubości powłoki (farby, lakieru, cynku, anodowania itp.) na metalach żelaznych (np. stal) i nieżelaznych (np. aluminium) szczególnie przydatnym do pomiarów grubości lakieru na stalowych i aluminiowych karoseriach samochodowych. Zakeres pomiaru to 0~1.25mm, dokładność pomiaru 3~5% (w zależności od mierzonej grubości).
Pomiar grubości dokonywany jest za pomocą pomiaru indukcji magnetycznej przy mierzeniu grubości powłok metali żelaznych lub za pomocą pomiaru prądów wirowych przy mierzeniu grubości powłok metali nieżelaznych.

Pomiaru dokonuje się przykładając głowicę do badanej powierzchni, na podświetlanym wyświetlaczu LCD pokazywany jest wtedy:
- odczyt grubości mierzonej powłoki w µm lub 1/1000 cali
- aktualny tryb pomiaru DIR (pomiar bez zapisu do pamięci stałej) lub GROUP (tryb pomiaru z zapisem do pamięci stałej max 320 pomiarów)
- rodzaj metalu na którym mierzymy grubość powłoki Fe (metale żelazne) lub No Fe (metale nieżelazne)
- numer dokonywanego pomiaru
- wartość statystyczną wszystkich dokonanych pomiarów Maximum, Minimum, Average (średnią) lub Sdev (odchylenie standardowe).
Do miernika dołączone są płytki kalibracyjne o różnych grubościach powłoki do okresowej kalibracji miernika:
Miernik posiada kilka trybów pracy, w trybie pracy grupowej można przypisać każdy pomiar do jednej z czterech grup dzięki czemu można pogrupować pomiary (np. maska, błotniki, dach, bagażnik) w celu ich późniejszej analizy. Miernik posiada interfejs USB (kabel USB w komplecie) dzięki któremu wyniki pomiarów zapisane w pamięci miernika można przesłać do komputera w celu ich analizy oraz archiwizowania.
Dołączone oprogramowanie Thickness umożliwia wyświetlenie wyników pomiarów oraz ich zobrazowanie graficzne i zapis w postaci pliku na dysk komputera. Aplikacja współpracuje z systemem operacyjnym Windows 98/2000/XP/Vista/7/8/10. Przykładowe zrzuty ekranu prezentujemy poniżej:
Miernik posiada automatyczny wyłącznik autopower off, antypoślizgowy uchwyt podnoszący komfort użytkowania, płytki kalibracyjne do okresowej kalibracji, kabel USB do komunikacji z komputerem oraz walizeczkę ochronną do przechowywania miernika i akcesoriów.
Dane techniczne
Metoda pomiaru: pomiar indukcji magnetycznej lub prądów wirowych
Zakres pomiarowy: 0~1250µm (1.25mm)
Rozdzielczość: 0.1µm (0~50µm), 1µm (50~850µm), 10µm (850~1250µµ)
Dokładność: ±3%+1.5µm (0-850µm), ±5% (850~1250µm)
Liczba zapamiętanych pomiarów: 320 (z podziałem na cztery grupy)
Minimalny promień mierzonej krzywizny: 1.5mm (metale żelazne), 3.00mm (metale nieżelazne)
Minimalny średnica obszaru pomiaru: 7mm (metale żelazne), 5mm (metale nieżelazne)
Grubość płytek kalibracyjnych: 50µm, 101µm, 250µm, 500µm, 997µm
Zasilanie 3V (2xAAA, R3)
Wymiary urządzenia (długość/szerokość/wysokość): 110mm/50mm/23mm
Masa urządzenia: ok. 100g
Komplet zawiera miernik, komplet baterii, kabel USB łączący miernik z komputerem, płytę CD ze sterownikami i aplikacją Thickness, komplet płytek kalibracyjnych, futerał-walizkę oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu