logo
Miernik jakości powietrza z pomiarem stężenia PM2.5/10 CEM DT-968
nr katalogowy: 19798
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma CEM, opis i specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowany miernik jest urządzeniem do monitorowania jakości powietrza pod kątem stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10 oraz pomiaru temperatury i wilotności.

Pyły PM10 i PM2.5 są mieszaninami substancji organicznych i nieorganicznych zawierającymi substancje toksyczne. W przypadku PM10 są to metale ciężkie, rakotwórczy benzo(a)piren, dioksyny i furany, w skład PM2.5 wchodzą natomiast zanieczyszczenia wtórne, które wykształciły się z przemian dwutlenku azotu, siarki i amoniaku. Pyły te cechują się małą średnicą (do 10 i do 2.5 mikrometrów), co umożliwia im swobodne przenikanie do ludzkich płuc, a nawet naczyń krwionośnych (PM2.5). Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustaliła dobowe normy stężeń pyłu zawieszonego na poziomie 25μg/m3 dla dla pyłów PM2.5 oraz 50μg/m3 dla pyłów PM10. Niestety normy te są w Polsce bardzo często przekraczane (szczególnie w w bezwietrzne zimowe dni).

Oferowany miernik wyświetla w czytelny sposób na ekranie LCD wyniki pomiarów stężenia cząstek PM2.5, PM10, temperatury oraz wilgotności badanego powietrza. Miernik posiada trzy tryby wyświetlania w których pomiary prezentowane są w różny sposób. Przełączenia między trybami realizowane są przez przyciśnięcia klawisza Power:
Miernik posiada kompaktowe wymiary, wykonany jest z formie stacji pomiarowej na podstawce i posiada zasilanie akumulatorowe:
Pomiary dokonywane są w trybie ciągłym można więc w sposób ciągły obserwować zmiany stężenia pyłów PM2.5/10. Dzięki obudowie z podstawką można wygodnie obserwować odczyty z dowolnego miejsca. Przepływ powietrza przez miernik jest realizowany przez wewnętrzny wentylator który podczas pracy miernika emituje delikatny szum. Źródłem zasilania miernika jest wbudowany akumulator. Akumulator jest ładowany kablem mikroUSB (w komplecie) z dowolnego portu USB komputera lub zasilacza 5V/1A z portem USB (zasilacza nie ma w komplecie).
Dane techniczne
Napięcie zasilania: 5V (wewnętrzny akumulator, ładowanie przez port mikroUSB, kabel do ładowania w komplecie, zasilacza 5V USB nie ma w komplecie )
Akumulator: 1000mAh, czas pracy ok. 5h, czas ładowania ok. 2h
Zakresy pomiarowe:
- PM2.5: 0~2000μg/m³
- PM10: 0~2000μg/m³
- temperatura: -20~+50°C
- wilogotność: 0~100%RH
Wymiary miernika (wysokość/szerokość/głębokość): 104mm/60mm/48mm
Masa miernika: ok. 146g
Komplet zawiera miernik, kabel do ładowania USB-mikroUSB oraz instrukcję obsługi.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu