logo
Adapter USB2.0 OTG wtyk mini/B - gniazdo A DELOCK
nr katalogowy: 32211
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą adaptera jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

USB On-The-Go (w skrócie OTG) to funkcja będąca częścią specyfikacji USB2.0. Pozwala ona na przełączenie urządzenia pracującego z założenia w trybie peryferyjnym slave (np. odtwarzacz muzyczny, tablet czy smartfon) na tryb zarządzający czyli master (USB host). W trybie USB host urządzenie peryferyjne przejmuje rolę komputera, co daje szerokie pole do manewru gdy chodzi o podłączanie zewnętrznych akcesoriów (np. smartfon może korzystać z podłączonego dysku, tablet może korzystać z podłączonej klawiatury itp.).
Standardowo urządzenia typu smartfon, tablet, drukarka itp. są traktowane jako peryferyjne (slave), ponieważ zwykle są podłączane do komputera w celu transmisji danych i pobierania energii do zasilania/ładowania. Aby przestawić urządzenie w tryb host i wysyłać zasilanie (np. umożliwić podłączenie klawiatury, myszki czy pendriva do smartfona) należy zastosować adapter OTG. Oferowana przejściówka jest adapterem OTG - posiada wtyczkę USB mini-B do podłączenia hosta, oraz gniazdo USB A do podłączenia urządzenia peryferyjnego:
Uwaga! Warunkiem koniecznym korzystania z adaptera jest obsługa USB OTG przez urządzenie (smartfon, tablet) do którego chcemy podłączać peryferia.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s
Złącza: wtyk USB2.0 typ mini-B męski (do podłączenia hosta), gniazdo USB2.0 typ A żeńskie (do podłączenia peryferiów), styki złocone
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 49/18/10mm
Masa: ok. 8g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu