logo
Adapter USB3.0 SuperSpeed OTG wtyk USB/C - gniazdo USB/A 0.1m
nr katalogowy: 32325
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako modyfikacja USB3.1 zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1 oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode). Dodatkowe funkcje interfejsu USB-C (ładowanie dużym prądem, przesyłanie obrazu oraz sygnałów analogowych) uruchamiane są na drodze negocjacji między połączonymi urządzeniami (o ile posiadają one zaimplementowane te funkcje). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety).

Oferowany adapter jest przejściówką posiadającą złącze męskie USB-C z jednej oraz złącze żeńskie USB-A z drugiej strony. Adapter realizuje funkcję OTG Host (On-The-Go) czyli umożliwia podłączenie peryferiów z wtykiem USB/A (myszka, pendrive, dysk przenośny, modem LTE itp.) do komputera (tabletu, smartfona) z gniazdem USB/C w celu transmisji danych i zasilania podłączonych peryferiów.
Adapter posiada giętki kabelek o długości ok. 13cm który zapobiega powstawaniu dźwigni wyłamującej gniazdko w smartfonie/tablecie/laptopie oraz umożliwia wygodne ułożenie podłączanych peryferiów.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB1.1, 2.0, 3.0 i 3.1 i zapewnia transmisję do 5Gb/s.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB3.0/2.0/1.1, transfer max 5Gb/s
Realizowana funkcja: USB3.0 OTG Host
Złącza: USB3.0 typ A żeński, USB3.1 gen1 typ C męski, złocone styki
Długość przewodu: ok. 13cm
Masa: ok. 16g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu