logo
Adapter USB3.0 SuperSpeed wtyk USB/A - gniazdo USB/C
nr katalogowy: 32334
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako modyfikacja USB3.1 zachowuje kompatybilność z USB1.1, USB2.0, USB3.0 i USB3.1 oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania o mocy do 100W (tzw tryb Power Delivery), przesyłania sygnałów video oraz przesyłania sygnałów analogowych (Alternate Mode). Dodatkowe funkcje interfejsu USB-C (ładowanie dużym prądem, przesyłanie obrazu oraz sygnałów analogowych) uruchamiane są na drodze negocjacji między połączonymi urządzeniami (o ile posiadają one zaimplementowane te funkcje). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety).

Oferowany adapter jest przejściówką posiadającą złącze męskie USB-A z jednej oraz złącze żeńskie USB-C z drugiej strony i umożliwia podłączenie urządzeń posiadających złącze USB-C (smartfon, tablet, dysk przenośny itp.) do komputera z gniazdem USB-A w celu transmisji danych i zasilania.
Najczęstszym zastosowaniem adaptera jest podłączenie kablem USB/C-USB/C smartfona do komputera w celu ładowania i przesyłania danych.
Adapter współpracuje z każdym rodzajem i trybem USB-C, gwarantuje kompatybilność ze standardami USB1.1, 2.0, 3.0 i 3.1 i zapewnia transmisję do 5Gb/s.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB3.0/2.0/1.1, transfer max 5Gb/s
Realizowana funkcja: ładowanie i przesyłanie danych
Złącza: USB3.0 typ A męski, USB3.0 typ C żeński, złocone styki
Wymiary: 33/17/10mm
Masa: ok. 8g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu