logo
Łącznik USB-C USB3.1 SuperSpeed+ 10Gb/s 4K/60Hz 3A gniazdo C - gniazdo C
nr katalogowy: 32357
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Standard USB3.2 typ C wprowadzony w 2015 jako najnowsza wersja złącza interfejsu USB zachowuje kompatybilność z poprzednimi wersjami USB oraz dodaje możliwość przesyłania zasilania dużej mocy (Power Delvery) oraz przesyłania cyfrowych i analogowych sygnałów obrazu i dźwięku (Alternate Mode). Wtyczka USB-C posiada 24 piny, jest mała i symetryczna – daje się wetknąć w obu kierunkach co znacznie ułatwia podłączanie. Aktualnie złącza USB/C występują w większości urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych (komputery, laptopy, smartfony, tablety). Z uwagi na fakt, iż w różnych urządzeniach posiadających interfejs USB-C wymagane są różne funkcje można wyróżnić kilka wersji interfejsów:
Ponadto, każda z w/w wersji może (ale nie musi) posiadać tryb Power Delivery czyli możliwość dwukierunkowgo przesyłania zasilania o dużej mocy.

Tak więc mimo identycznego wyglądu porty USB-C w posiadanych urządzeniach mogą się bardzo różnić funkcjonalnościami. W związku z tym producenci okablowania w celu optymalizacji kosztów starają się dopasować swoje produkty do realizownych funkcji (nie ma przecież sensu stosowanie drogiego kabla Thunderbolt do podłączenia smartfona do ładowarki 5V). Przed zakupem okablowania należy więc określić do czego ma służyć, zweryfikować czy dana funkcjonalność jest zaimplementowana w naszych sprzętach oraz sprawdzić czy kupowany adapter/kabel realizuje tę funkcjonalność. Niestety większość producentów nie oznacza funkcjonalności portów USB-C w produkowanych urządzeniach (wyjątkiem jest symbol błyskawicy oznaczający interfejs Thunderbolt), należy więc to sprawdzić w specyfikacji sprzętu

Oferowany łącznik (gender-changer) służy do połączenia dwóch przewodów USB zaopatrzonych we wtyki USB-C. Łącznik moze być również stosowany do zmiany rodzaju typu złącza zakończenia kabla z męskiego na żeński. Łącznik zapewnia transmisję na poziomie 10Gb/s, przesyłanie obrazu 4K/60Hz, przesyłanie zasilania do 3A i jest kompatybilny ze standardem USB3.1/3.0/2.0).
Uwaga! Przy łączeniu kabli USB-C w celu uzyskania większych długości aby zachowane zostały parametry transmisyjne wymagane jest użycie kabli bardzo wysokiej jakości. Przy gorszych kablach przy łącznej długości powyżej 3-5m należy liczyć się ze spadkiem przesyłanych transmisji, rozdzielczości oraz prądów ładowania.

Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB3.1, transfer max 10Gb/s, Video max 4K/60Hz, ładowanie max 3A
Złącza: 2x USB typ C żeńskie
Kolor: czarny
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 28.5/15/7.5mm
Masa: ok. 5g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu