logo
Przełącznik switch USB3.0 SuperSpeed 5Gb/s USB - 2xPC DIGITUS
nr katalogowy: 35039
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urzadzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Standard USB (Universal Serial Bus - uniwersalna magistrala szeregowa) wprowadzono w 1998r. Specyfikacje USB1.0/1.1, późniejsza USB2.0, USB 3.0/3.1 oraz najnowsze USB 3.2/4 definiują kilkanaście typów złącz, niemniej obecnie najczęściej używane są złącza USB2.0 typu A, B i mikro-B, USB3.0/3.1 typu A oraz USB3.2/4 typu C.
Oferowany przełącznik obsługuje standard USB3.0 i umożliwia w prosty i wygodny sposób podłączenie/udostępnienie urządzenia peryferyjnego USB3.0 (drukarka, skaner, pendrive, urządzenie wielofunkcyjne itp.) do dowolnego z dwóch podłączonych komputerów posiadających porty USB3.0.
Dwa komputery podłączamy do przełącznika kablami USB3.0 typu A-B (w komplecie z urządzeniem). Współdzielone przez komputery urządzenie USB3.0 (drukarka, skaner, urządzenie wielofunkcyjne itp.) podłączamy do przełącznika również kablem USB3.0 typu A-B (brak w komplecie). Wybór komputera, do którego w danym momencie podłączona jest drukarka (skaner itp.) dokonywany jest przez naciśnięcie przycisku na góenym panelu. Niebieskie diody LED (A lub B) informują, do którego komputera podłączona jest aktualnie drukarka (skaner itp.). Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilacza, zasilane jest kablami USB z podłączonych komputerów. Przełącznik posiada gniazdo dodatkowego zasilana 5V mikro USB z którego można opcjonalnie skorzystać w sytuacji, gdy do portu USB przełącznika podłączamy kilka urządzeń (np. przez dodatkowy hub) i wymagany jest wyższy poziom dostaczanego prądu.

Oferowany przełącznik działa w standardzie USB3.0 z prędkością do 5Gb/s i jest kompatybilny ze starszymi standardami USB2.0/1.1. Przełącznik obsługuje komputery z systemami operacyjnymi Windows (7 i wszystkie nowsze) oraz Mac OS (10.3 i wszystkie nowsze).

Oczywiście funkcję podziału urządzenia USB na kilka komputerów można zrealizować w sieci komputerowej udostępniając urządzenie podłączone do jednego z komputerów, ale ma to swoje wady:
  1 - musimy mieć stworzoną sieć komputerową (kable, gniazda, switch).
  2 - komputer udostępniający wspóldzielone urządzenie USB w sieci musi być zawsze włączony.
  3 - sieć komputerowa (zwykle podłączona do internetu) jest narażona na ataki, jeśli zależy nam na maksymalnym zabezpieczeniu to podział drukarki (lub innego urządzenia USB) przez USB-2xPC switch jest rozwiązaniem lepszym.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB3.0/2.0/1.1 transfer max 5Gb/s
Złącza: gniazdo USB3.0 typ A żeńskie (do podłączenia dzielonego urządzenia peryferyjnego), 2x gniazdo USB3.0 typ B żeńskie (do podłączenia komputerów), gniazdo zasilania 5V mikro USB (do opcjonalnego podłączenia dodatkowego zasilacza)
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 60/60/21mm
Masa: ok. 40g
Długość przewodów USB3.0: ok. 1.0m
Zasilanie: nie wymaga dodatkowego zasilania (pobiera zasilanie z portu USB podłączanych komputerów, ew. możliwość podłączenia dodatkowego zasilacza 5V)
Komplet zawiera: urządzenie-switch, 2 kable USB3.0 A-B oraz instrukcję instalacji i użytkowania.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu