logo
Przełącznik switch SuperSpeed USB3.0 5Gb/s USB - 2xPC DIGITUS
nr katalogowy: 35039
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urzadzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS. Szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj zaś specyfikacja dostępna jest tutaj.

Oferowany przełącznik jest urządzeniem umożliwiającym w prosty i wygodny sposób podłączenie/udostępnienie urządzenia peryferyjnego USB (drukarka, skaner, urządzenie wielofunkcyjne itp.) do dowolnego z dwóch podłączonych komputerów.
Dwa komputery podłączamy do przełącznika kablami USB3.0 typu A-B (w komplecie z urządzeniem). Współdzielone przez komputery urządzenie USB3.0 (drukarka, skaner, urządzenie wielofunkcyjne itp.) podłączamy do przełącznika również kablem USB3.0 typu A-B (brak w komplecie). Wybór komputera, do którego w danym momencie podłączona jest drukarka (skaner itp.) dokonywany jest przez naciśnięcie przycisku na góenym panelu. Niebieskie diody LED (PC1 lub PC2) informują, do którego komputera podłączona jest aktualnie drukarka (skaner itp.). Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilacza, zasilane jest kablami USB z podłączonych komputerów.

Oferowany przełącznik działa w standardzie USB3.0 z prędkością do 5Gb/s i jest kompatybilne ze starszymi standardami USB2.0/1.1. Przełącznik obsługuje komputery z systemami operacyjnymi Windows (2000 i wszystkie nowsze) oraz Mac OS (10.3 i wszystkie nowsze).

Oczywiście funkcję podziału urządzenia USB na kilka komputerów można zrealizować w sieci komputerowej udostępniając urządzenie podłączone do jednego z komputerów, ale ma to swoje wady:
  1 - musimy mieć stworzoną sieć komputerową (kable, gniazda, switch).
  2 - komputer udostępniający wspóldzielone urządzenie USB w sieci musi być zawsze włączony.
  3 - sieć komputerowa (zwykle podłączona do internetu) jest narażona na ataki, jeśli zależy nam na maksymalnym zabezpieczeniu to podział drukarki (lub innego urządzenia USB) przez USB-2xPC switch jest rozwiązaniem lepszym

Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB3.0/2.0/1.1 transfer max 5Gb/s
Złącza: gniazdo USB3.0 typ A żeńskie (do podłączenia dzielonego urządzenia peryferyjnego), 2x gniazdo USB3.0 typ B żeńskie (do podłączenia komputerów)
Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 50/66/22mm
Masa: ok. 46g
Długość przewodów USB3.0: ok. 1.5m
Zasilanie: nie wymaga dodatkowego zasilania (pobiera zasilanie z portu USB podłączanych komputerów)
Komplet zawiera: urządzenie-switch, 2 kable USB3.0 A-B oraz instrukcję instalacji i użytkowania.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu