logo
Wzmacniacz repeater HDMI UltraHD 4Kx2K/60Hz 3D 30m DIGITUS
nr katalogowy: 39848
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma DIGITUS, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Wzmacniacz repeater HDMI umożliwia połączenie dwóch kabli HDMI w celu przesłania sygnału HDMI na dystansie do 30m z zachowaniem kryteriów HDMI v.2.0.
Dzięki wzmacniaczowi możliwe jest przesłanie sygnału HDMI UHD/60Hz na dystansie niedostępnym dla dla najlepszych nawet miedzianych kabli HDMI (specyfikacja HDMI jako górną granicę przesyłu rozdzielczości UltraHD przewiduje 15m).
Wzmacniacz zapewnia zgodność ze standardem HDMI v2.0, obsługuje HDR, Full 3D, 12bit Deep Colour, Dolby True HD i DTS-HD oraz zapewnia kompatybilność z szyfrowaniem HDCP 2.2. Obsługiwane rozdzielczości to UltraHD 4Kx2K/60Hz, FullHD 2K/60Hz i wszystkie niższe. Wzmacniacz zasilany jest po kablu HDMI ze źródła sygnału - nie jest wymagane stosowanie dodatkowego zewnętrznego zasilacza. Wzmacniacz posiada gniazdo zasilania mikroUSB 5V aby opcjonalnie móc dodatkowo zasilić wzmacniacz (jeśli na kablu łączącym wzmacniacz ze źródłem sygnału występują zbyt duże spadki napięcia zasilającego). W komplecie jest kabel mikroUSB-USB do podłączenia zasilania 5V z gniazda USB.

Wzmacniacz był przez nas testowany (karta graficzna nVidia GeForce GTX1050 Ti -> kabel HDMI2.0 10m -> wzmacniacz -> kabel HDMI2.0 20m -> monitor AOC U2477PWQ) i gwarantujemy jego pracę w rozdzielczościach UHD 3840x2160pix/60Hz 32bit kolor lub FullHD 1920x1080pix/60Hz 32 bit kolor (i oczywiście wszystkich niższych).

Uwaga! Oferowany wzmacniacz służy do połączenia dwóch przewodów w celu uzyskania połączenia o łącznej długości do 30m. Ważne jest aby użyte do połączenia kable były bardzo wysokiej jakości (aby zachować kryteria HDMIv.2.0 każdy z łączonych kabli musi z osobna spełniać te kryteria). Producent zaleca aby kabel łączący źródło sygnału ze wzmacniaczem miał długość do 10m, zaś kabel łączący wzmacniacz z odbiornikem sygnału - do 20m, co łącznie daje maksymalny dystans przesyłania sygnału 4K/60Hz do 30m. Nasze testy pokazały, że można również połączyć dwa kable o długości 15m. Należy pamiętać o kierunkowości wzmacniacza - kabel biegnący od źródła sygnału należy wpiąć do gniazda HDMI INPUT wzmacniacza zaś kabel biegnący do TV/monitora należy wpiąć do gniazda HDMI OUTPUT wzmacniacza.
Dane techniczne
Klasa: HDMI HIGH SPEED with ETHERNET, zgodny z HDMI v2.0
Złącza: 2x gniazdo HDMI typ A 19P (HDMI INPUT oraz HDMI OUTPUT), gniazdo mikroUSB do opcjonalnego podłączenia zasilania 5V
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 70/37/12mm
Masa: ok. 22g
Zasilanie: przez kabel HDMI ze źródła sygnalu oraz opcjonalnie 5V z portu USB
Komplet zawiera: wzmacniacz, kabel zasilający USB-mikroUSB do opcjonalnego zasilania oraz instrukcję instalacji i użytkowania
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu