logo
Przedłużacz extender HDMI+IR 2K/60Hz HDbitT po sieci 230V 300m LENKENG LKV380
nr katalogowy: 39904
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Producentem urządzenia jest renomowana firma LENKENG Technology. Szczegółowy opis i instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie umożliwia przesłanie sygnału HDMI oraz sygnału pilota poprzez instalację elektryczną 230V na na duże odległości przy rozdzielczości FullHD. Urządzenie dokonuje konwersji sygnału HDMI do standardu HDbitT. Zastosowana metoda kodowania H264 MPEG-4 (taka jak w TV cyfrowej) umożliwia przesyłanie sygnału poprzez budynkową instalcję elektryczną 230V na dystansie do 300m. Przedłużacz obsługuje rozdzielczości do FullHD 1920x1080/60Hz, jest zgodny ze specyfikacją HDMI v1.3 i obsługuje szyfrowanie HDCP v1.4.

Bardzo użyteczną funkcją oferowanego przedłużacza jest transmisja sygnału pilota wraz z sygnałem HDMI. Dzięki tej funkcji możliwe jest sterowanie z jednego miejsca zarówno źródłem (Tuner SAT, Blu-Ray, PS3 itp.) jak i odbiornikiem sygnału (TV, monitor, rzutnik).

Oferowany przedłużacz składa się z dwóch elementów: nadajnika (Extender TX - Sender) oraz odbiornika (Extender RX - Receiver). Sender łączymy kablem HDMI ze źródłem sygnału (odtwarzacz Blu-Ray, komputer, rejestrator, konsola, kamera HD itp.), Receiver zaś łączymy kablem HDMI z odbiornikiem sygnału (odbiornik TV, monitor, rzutnik itp.). Do obu części podłączamy nadajnik i odbiornik sygnału pilota oraz podłączamy je do sieci elektrycznej 230V która stanowi zarówno źródło zasilania jak i tor tramsmisyjny.
W nadajniku znajduje się dodatkowy port HDMI umożliwiający opcjonalne podłączenie dodatkowego monitora lokalnego do podglądu obrazu. Układ gniazd wejściowych i wyjściowych Extendera jest następujący:
Uwaga! Uwaga! Nadajnik i odbiornik extendera przesyłają między sobą sygnał HDMI+IR tylko w przy podłączeniu do tej samej fazy instalacji elektrycznej, w przypadku gdy w budynku linie elektryczne pracują w różnych fazach należy się upewnić, że oba elementy extendera podłączane są do linii elektrycznej o tej samej fazie.
Dane techniczne
Transmitter:
Złącza: gniazdo HDMI IN typ A do podłączenia żródła sygnału, gniazdo HDMI OUT typ A do opcjonalnego podłączenia dodatkowego monitora, gniazdo modułu transmisji IR, gniazdo zasilania 230V
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 150/93/25mm
Masa: ok. 190g

Receiver:
Złącza: gniazdo HDMI typ A do podłączenia monitora, gniazdo modułu transmisji IR, gniazdo zasilania 230V
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 150/93/25mm
Masa: ok. 190g

Parametry:
napięcie zasilania AC 100-240V
Pobór prądu: 2x7W
Komplet zawiera nadajnik, odbiornik, 2 moduły transmisji IR, 2 kable zasilania Euro-C7 oraz instrukcję obsługi
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu