logo
Przyłącze USB2.0 HighSpeed 480Mb/s wtyk A - wtyk mini-B kątowy 1.0m DELOCK
nr katalogowy: 41499
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą kabla jest renomowana niemiecka firma DELOCK, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś karta katalogowa dostępna jest tutaj.

Standard USB (Universal Serial Bus - uniwersalna magistrala szeregowa) wprowadzono w 1998r. Specyfikacje USB1.0/1.1, późniejsza USB2.0, USB 3.0/3.1 oraz najnowsze USB 3.2/4 definiują kilkanaście typów złącz, niemniej obecnie najczęściej używane są złącza USB2.0 typu A, B i mikro-B, USB3.0/3.1 typu A oraz USB3.2/4 typu C. Złącze USB2.0 typu mini-B jest złączem mniej popularnym, spotykanym w starych tabletach, niektórych modelach nawigacji samochodowej oraz padów.
Oferowane przyłącze jest kablem zakończonym wtykiem USB2.0 typu A z jednej strony oraz kątowym wtykiem USB2.0 typu mini-B z drugiej.
Kabel zapewnia dwukierunkowe przesyłanie cyfrowych sygnałów oraz zasilania pomiędzy komputerem (wtyk USB typu A) a urządzeniem peryferyjnym (dysk przenośny, aparat cyfrowy, nawigacja, PDA, tablet, telefon komórkowy itp.) posiadającym gniazdo USB2.0 typu mini-B. Wtyczka mini-B wykonana jest w formie kątowej, dzięki czemu można wygodniej poprowadzić przyłączany kabel.
Kabel jest zgodny ze specyfikacją USB 2.0 (i oczywiście 1.1 i 1.0) i zapewnia wymagane parametry transmisji przesyłanego sygnału.

Oferowany kabel służy zarówno do przesyłania danych jak i zasilania. O ile przy przesyłaniu danych grubość przewodnika po którym przesyłane są dane nie jest specjalnie istotna to w przypadku zasilania bardzo ważny jest rodzaj i grubość żył przewodów. Przy cienkim i/lub niemiedzianym przewodniku z uwagi na dużą oporność występują straty napięcia co znacznie wydłuża czas ładowania podłączonego urządzenia (w skrajnych przypadkach przy wymaganym dużym prądzie ładowania np. w tabletach lub nawigacjach ładowanie nie jest możliwe). Do ładowania należy używać kabli jak najkrótszych, miedzianych o możliwie jak najgrubszych żyłach zasilania.
Oferowany przez nas kabel posiada żyły zasilania miedziane o średnicy ok. 0.55mm (AWG24) i rezystancji ok. 100mΩ (0.1Ω). Kable były przez nas mierzone przy pomocy miliomomierza i gwarantujemy prawdziwość w/w parametrów.
Dane techniczne
Obsługiwany standard: USB2.0/1.1, transfer max 480Mb/s
Złącza: wtyk USB2.0 typ mini-B męski kątowy, wtyk USB2.0 typ A męski, styki złocone
Ekranowanie: podwójny ekran (siatka AL+folia Al)
Przewodnik: Cu 2x24AWG (Ø0.55mm) - zasilanie, 2x28AWG (Ø0.4mm) - dane
Średnica przewodu: ok 4.5 mm
Długość: 1.0m
Masa: ok. 35g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu