logo
Moduł systemu MEDIABOX 22.5x45mm adapter na 1 moduł RJ typu KEYSTONE czarny
nr katalogowy: 48849
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany moduł-adapter jest elementem dopasowującym złącza teleinformatyczne typu KEYSTONE do systemu MEDIABOX 45. KEYSTONE to znormalizowany system mocowania dzięki któremu możlwe jest szybkie i wygodne mocowanie złącz do ramek, puszek i adapterów posiadających zaczepy typu KEYSTONE. Dzięki adapterowi złącze typu KEYSTONE można zamocować do ramki systemu MEDIABOX. Oferowany adapter posiada wymiary 22.5x45mm (1M) i służy do mocowania 1 złącza teleinformatycznego typu RJ45/12/11 posiadającego zaczepy typu KEYSTONE do ramki systemu MEDIABOX 45. Adapter posiada przesuwaną klapkę przeciwkurzową oraz pole opisowe do ew. umieszczenia identyfikatora. Adapter z założonym przykładowym złączem RJ45 typu KEYSTONE przedstawiamy poniżej:
Uwaga! Adapter jest dedykowany do mocowania złącz KEYSTONE typu RJ (11/12/45). Inne złącza, z uwagi rozmiar otworu i przesuwaną klapkę adaptera, mogą nie pasować i wymagać wyjęcia klapki lub lekkiego podpiłowania w celu umieszczenia ich w adapterze.

System MEDIABOX 45 umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej, podtynkowej, podłogowej oraz blatowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Moduły o tych wymiarach są stosowane również w systemach LEGRAND MOSAIC i KONTAKT-SIMON K45 tak więc moduły systemu MEDIABOX są z nimi kompatybilne. Moduły MEDIABOX można montować w puszkach natynkowych lub podtynkowych, listwach i korytach naściennych systemu MEDIABOX, w puszkach podłogowych (floorbox-ach) oraz w puszkach i kolumnach blatowych. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe, podtynkowe, podłogowe, blatowe, listwy i koryta naścienne, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu pod- lub natynkowego i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! Osadzenie elementu MEDIABOX w puszkach pod- lub natynkowych wymaga użycia ramki, supportu oraz puszki elektroinstalacyjnej. W ofercie posiadamy ramki pojedyńcze 2M (do modułów o łącznym wymiarze 45x45mm), ramki podwójne 4M (do modułów o łącznym wymiarze 90x45mm) oraz ramki potrójne 6M (do modułów o łącznym wymiarze 135x45mm). W systemie MEDIABOX stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MEDIABOX powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych poszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MEDIABOX wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile do ramek pojedyńczych pasuje typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już ramki podwójne i potrójne wymagają dedykowanych puszek o mniejszym rozstawie między komorami (dostępnych w naszej ofercie). Przykładowe rozwiązania modułowe MEDIABOX prezentujemy na poniższych przykładach:
Uwaga! Przedmiotem oferty jest jest wyłącznie moduł-adapter KEYSTONE. Pozostałe elementy niezbędne do jego użycia: odpowiednie złącze typu KEYSTONE, ramkę z supportem oraz puszkę systemu MEDIABOX należy ew. kupić oddzielnie. Oferowane przez nas złącza typu KEYSTONE oraz wszystkie elementy systemu MEDIABOX można znaleźć w naszej ofercie wpisując odpowiednio KEYSTONE lub MEDIABOX w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: czarny
Wymiary adaptera (szerokość/wysokość/głębokość): 22.5x45x24mm
Masa: ok. 5g
Adapter KEYSTONE posiada dwa zatrzaski i umieszcza się go w ramce z supportem przez "zatrzaśnięcie"
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu