logo
Moduł systemu MEDIABOX 135x45mm gniazdo 3x230V z uziemieniem i blokadą 2P+Z+B czerwone
nr katalogowy: 48938
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany moduł jest elementem systemu MEDIABOX 45 o wymiarach 135x45mm (6M) i jest potrójnym gniazdem 230V 2P+Z+B o obciążalności 250V/16A. Konstrukcja gniazda uniemożliwia podłączenie wtyków 230V nie posiadającego zwalniacza blokady. Otwory pod bolce fazy i zera wtyku 230V są zablokowane, odblokować je może tylko wtyk z założonym zwalniaczem blokady.
Najczęstszym zastosowaniem tego typu gniazd jest instalacja elektryczna z wydzielonym torem zasilania sprzętu komputerowego podłączonym do UPS-a. Zapobiega to wtedy przypadkowemu podłączeniu do tego toru np. odkurzacza co może być przyczyną uszkodzenia UPS-ów (a co często zdarza się w firmach gdzie sprzątaczki nie mają świadomości tego zagrożenia). Oferowany moduł umożliwia podłączenie trzyżyłowego przewodu 230V. Gniazdo posiada mosiężne styki śrubowe do przykręcenia przewodów "fazy", "zera" oraz uziemienia. Styki umieszczone z obu stron gniazda są zmostkowane więc kabel można wprowadzić z lewej lub prawej strony modułu.
W ofercie posiadamy zarówno zwalniacze blokady nakładane na wtyki 230V pasujące do oferowanego gniazda jak również moduły gniazd 1x230V, 2x230V oraz 3x230V (o wymiarach 45x45mm 2M, 90x45mm 4M lub 135x45mm 6M ) w wersji DATA (z blokadą) oraz w wersji "klasycznej" (bez blokady).

System MEDIABOX 45 umożliwia łatwe i wygodne zestawianie w jednej linii wzorniczej gniazd i przełączników elektrycznych, złącz AV oraz gniazd teleinformatycznych w domowej instalacji TELE-AUDIO-VIDEO. System występuje w kolorach białym i czarnym w wersji natynkowej, podtynkowej, podłogowej oraz blatowej i charakteryzuje się modułową budową gdzie podstawową jednostką jest moduł 1M o wymiarach czołowych 22.5x45mm. Tak więc wszystkie elementy systemu mają wymiary będące wielokrotnością tego modułu. Moduły o tych wymiarach są stosowane również w systemach LEGRAND MOSAIC i KONTAKT-SIMON K45 tak więc moduły systemu MEDIABOX są z nimi kompatybilne. Moduły MEDIABOX można montować w puszkach natynkowych lub podtynkowych, listwach i korytach naściennych systemu MEDIABOX, w puszkach podłogowych (floorbox-ach) oraz w puszkach i kolumnach blatowych. Dostępne elementy systemu to puszki natynkowe, podtynkowe, podłogowe, blatowe, listwy i koryta naścienne, ramki i mocowania do modułów, zaślepki, adaptery i przepusty, gniazda elektryczne, przełączniki jednobiegunowe, schodowe i dzwonkowe oraz złącza typu RCA, JACK, XLR, banan, RTV, F, BNC, RJ11, RJ45, USB, VGA, HDMI, DisplayPort itp.

Elementy niezbędne do złożenia systemu pod- lub natynkowego i sposób ich montażu przedstawia schemat poniżej (na przykładzie ramek i modułów w kolorze czarnym, dostępne są one również w kolorze białym):
Uwaga! Osadzenie elementu MEDIABOX w puszkach pod- lub natynkowych wymaga użycia ramki, supportu oraz puszki elektroinstalacyjnej. W ofercie posiadamy ramki pojedyńcze 2M (do modułów o łącznym wymiarze 45x45mm), ramki podwójne 4M (do modułów o łącznym wymiarze 90x45mm) oraz ramki potrójne 6M (do modułów o łącznym wymiarze 135x45mm). W systemie MEDIABOX stosowane są puszki podtynkowe lub natynkowe jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Należy pamiętać, że wymiar modułu MEDIABOX powoduje, że odległość między komorami puszek jest mniejsza niż w typowych poszkach elektroinstalacyjnych (rozstaw między komorami w typowej puszce elektroinstalacyjnej wynosi ok. 71mm zaś system MEDIABOX wymaga rozstawu ok. 57mm). Tak więc o ile do ramek pojedyńczych pasuje typowa jednokomorowa puszka elektroinstalacyjna, to już ramki podwójne i potrójne wymagają dedykowanych puszek o mniejszym rozstawie między komorami (dostępnych w naszej ofercie). Przykładowe rozwiązania modułowe MEDIABOX prezentujemy na poniższych przykładach:
Uwaga! Przedmiotem oferty jest jest wyłącznie moduł gniazd 230V. Pozostałe elementy niezbędne do jego użycia: ramkę z supportem oraz puszkę systemu MEDIABOX należy ew. kupić oddzielnie. Oferowane przez nas wszystkie elementy systemu MEDIABOX można znaleźć w naszej ofercie wpisując MEDIABOX w wyszukiwarce w katalogu produktów.
Dane techniczne
Kolor: czerwony
Złącze: gniazdo 3x230V 2P+Z+B (faza, zero, uziemienie, blokada)
Obciążalność: 250V/16A
Wymiary (szerokość/wysokość/głębokość): 135x45x36mm
Masa: ok. 160g
Moduł posiada sześć zatrzasków i umieszcza się go w ramce z supportem przez "zatrzaśnięcie".
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu