logo
Filtr-splitter ADSL/DSL NEOSTRADA Annex A wt-2xgn
powiększenie powiększenie
nr katalogowy : 49085
Usługa DSL/ADSL (neostrada itp) dzięki której jedną linia telefoniczną przesyłany jest zarówno głos i usługi faksowe jak i szerokopasmowy dostęp do internetu wykorzystuje fakt iż tradycyjna telefonia głosowa przesyła sygnał mowy (i faksu) ograniczając zakres częstotliwości do przedziału pomiędzy 300 a 3400 Hz (taki zakres częstotliwości jest wystarczający do dobrego zrozumienia ludzkiej mowy).
Technologia DSL/ADSL zapewniająca dostęp do internetu z prędkością 128 kb/s do 24000 kb/s wykorzystuje pasmo pomiędzy 10 kHz a 1.1 MHz, w zależności od konfiguracji systemu.
Aby sygnał transmisji sygnału do/z internetu nie zakłócał telefonii głosowej pasma przydzielone dla transmisji głosu i dostępu do internetu muszą być rozdzielone. Do prawidłowego działania usługi wymagane jest wpięcie filtru DSL/ADSL w każde gniazdo telefoniczne z wyjątkiem tego, do którego podłączony będzie modem. Filtr rozdziela pasmo na sygnał o częstotliwościach powyżej 4kHz, który trafia do modemu oraz na sygnał o częstotliwości poniżej 4 kHz dla pozostałych urządzeń (telefony, faksy automatyczne sekretarki).

Oferowany przez nas filtr-splitter DSL/ADSL jest właśnie tym urządzeniem wymaganym do prawidłowego działania usługi DSL/ADSL w analogowej telefonii (Annex A) np. w Neostradzie.

Urządzenie posiada dwa wyjścia: jedno do podłączenia sprzętu telefonii głosowej (telefon faks, sekretarka), drugie do podłączenia modemu DSL/ADSL. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy łatwo rozdzielić linię telefoniczną na pasma wymagane przez telefonię głosową i transmisję do internetu (zwykle filtry posiadają jedno wyjście i wtedy musimy instalować w domu dodatkowe gniazdo do którego podłączany jest modem DSL/ADSL).

Długość/szerokość/głębokość: 58mm/42mm/25mm
Masa: ok. 30gSTRATOS | tel.22.834.88.30 |fax.22.834.75.94 |e-mail: info@stratos.com.pl
01-823 Warszawa ul. Kasprowicza 107 (Szkoła Podstawowa nr 223)