logo
Ochrona zabezpieczenie przeciwprzepięciowe linii telefonicznej SURGE PROTECTOR
nr katalogowy: 49090
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Urządzenie zabezpieczające linię telefoniczną umożliwia ochronę przed przepięciami i wyładowaniami elektrycznymi urządzeń telefonicznych podłączonych do chronionej linii. Elementem ochronnym jest odgromnik gazowy który ulegając uszkodzeniu przy przepięciu lub wyładowaniu elektrycznym zapobiega uszkodzeniu sprzętu podłączonego do chronionej linii telefonicznej. Schemat urządzenia jest przedstawiony poniżej:
Uwaga! Oferowane urządzenie (z uwagi na filtrowanie sygnału powyżej pasma telofonii głosowej) nie współpracuje z modemami/routerami DSL/ADSL i z wewnętrznymi liniami automatycznych centralek systemu PABX.
Instalacja
Przewód wychodzący z urządzenia zabezpieczającego (zamontowany na stałe, zakończony modularnym wtykiem RJ11) podłączamy do linii telefonicznej (np. do gniazda gdzie dotychczas podłączony był aparat telefoniczny). Urządzenia telefoniczne (telefony, faxy) podłączamy do gniazd urządzenia zabezpieczającego standardowymi kablami telefonicznymi (zakończonymi wtykami modularnymi RJ11). Wyjścia można dodatkowo zwielokrotnić wkładając do gniazd urządzenia zabezpieczającego rozgałęziacze telefoniczne.
Przewód uziemiający (żółto-zielony, zakończony widełkami) podłączamy do instalacji uziemiającej (przy jej braku - do instalacji wodnej, kanalizacyjnej lub C.O. - oczywiście przy założeniu, że rury tych instalacji są metalowe).
Uwaga! Podłączenie kabla uziemiającego jest warunkiem koniecznym poprawnej ochrony przed wyładowaniami elektrycznymi (np. przepięciami powstałymi w wyniku uderzenia pioruna).
Dane techniczne
Napięcie przebicia (stałe): 180V - 280V
Napięcie przebicia (impulsowe): <800V
Prąd wyładowania (impulsowy): 10kA
Rezystancja izolacji: >10GOhm
Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 70/40/25mm
Masa: ok. 37g
Długość zintegrowanych przewodów: ok. 25cm
Współpracuje ze standardową linią telefoniczą (także z analogowym wyjściem stacji ISDN).
Uwaga! Urządzenie nie współpracuje z modemami/routerami DSL/ADSL i z wewnętrznymi liniami automatycznych centralek systemu PABX.
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu