logo
Narzędzie do zaciskania wtyków modularnych przelotowych z obejmą Tail Clip RJ45/8P8C HANLONG HT-581EQ
nr katalogowy: 49224
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany przedmiot jest ORYGINALNYM produktem renomowanej, tajwańskiej firmy HANLONG, specyfikacja dostępna jest na stronie producenta tutaj zaś film instruktażowy dostępny jest tutaj

Narzędzie służy do montażu konektorów przelotowych (End Pass Through, Open-Pass) typu RJ45 "klasycznych" oraz ekranowanych z obejmą kabla (Tail Clip) na kablu płaskim lub okrągłym i posiada następujące funkcje:
1) zaciskacz konektorów modularnych 8P (RJ45-8P8C)
2) zaciskacz konektorów modularnych 8P (RJ45-8P8C) ekranowanych z obejmą kabla
3) zaciskacz obejmy kabla
4) ściągacz izolacji kabli okrągłych - skrętki komputerowej
5) obcinacz kabli
Konektory przelotowe RJ nie wymagają przycięcia żył kabla przed umieszczeniem ich we wtyczce (jak ma to miejsce w stadardowych RJ-tach). Dzięki temu proces właściwego obsadzenia wtyczki na kablu jest znacznie prostszy - znacznie łatwiej wsuwa się kabel do wtyczki, łatwiej układa się żyły w odpowiedniej kolejności oraz unika się błędów nierównego przycięcia żył. Oferowany zaciskacz w jednej operacji zaciska wtyczkę oraz obcina wystające żyły.
Oczywiście zaciskacz zaciska również standardowe wtyki RJ45 niemniej dzięki funkcji obcinania wystających żył dedykowany jest do konektorów przelotowych. Wtyki takie można znaleźć w naszej ofercie wpisując przelotowy w wyszukiwarce w katalogu produktów.

Obsadzenie "klasycznego" narzędziowego złącza RJ45 kat. 5E lub 6 polega na dociśnięciu styków kontaktowych (aby przebiły izolację żył i zapewniły odpowiedni kontakt) oraz dociśnięciu blokady kabla (dzięki czemu wtyk jest trwale unieruchomiony na kablu). Narzędziowe złącza RJ45 kat.6/6A posiadają ekranowanie zakończone obejmą kabla (Tail Clip). Obejma ta służy do zapewnienia kontaktu z ekranem przewodu oraz do unieruchomienia wtyku na kablu. Narzędziowe wtyki kat.6A z obejmą nie wymagają docisku blokady ponieważ grozi to deformacją ekranu.
Oferowane narzędzie służy do zaciskania obu typów złącz - zarówno wtyków kat.5E i 6 jak i wtyków kat.6/6A z obejmą. Nóż docisku blokady posiada możliwość "włączenia" (przy zaciskaniu klasycznych wtyków) lub "wyłączenia" (przy zaciskaniu wtyków ekranowanych z obejmą). Nóż posiada dwie pozycje blokowane śrubą.
Proces zaciskania wtyków z obejmą jest dwuetapowy. Pierwszy etap to dociśnięcie styków kontaktowych w gnieździe 8P (z wyłączonym nożem docisku blokady), drugi etap to zawinięcie obejmy w gnieździe zaciskania obejmy.
Rękojeść narzędzia wykończona jest specjalnym antypoślizgowym tworzywem, równoległa matryca dociskowa zapewnia dokładny, równomierny docisk. Elementy zaciskowe wykonane są ze stopu cynku oraz hartowanej stali węglowej, długość ramion wynosi 18cm, gniazda dociskowe obrabiane CNC (precyzyjna obróbka numeryczna).
Dane techniczne
Materiał: hartowana stal węglowa oraz stop cynku, rękojeść wykończona antypoślizgowym TPR
Typ zaciskanych wtyków: RJ45-8P8C, RJ45-8P8C z obejmą (Tail Clip)
Wymiary (długość/szerokość/grubość): 190/70/25mm
Długość ramion: ok. 180mm
Masa: ok. 325g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu