logo
Nagrywarka Recorder Grabber HDMI/Composite/Component GameCinema LogiLink
nr katalogowy: 51595
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Dostawcą urządzenia jest renomowana niemiecka firma LogiLink, szczegółowy opis dostępny na stronie producenta tutaj, zaś instrukcja obsługi dostępna jest tutaj.

Oferowane urządzenie służy do rejestracji sygnałów HDMI, composite lub component na zewnętrznym nośnku pamięci USB (Pendrive, dysk 2.5" itp). Do urządzenia można podłączyć kablem HDMI monitor/TV w celu podglądu nagrywanego materiału. Urządzenie posiada również wejście mikrofonowe w celu ew. nagrywania komentarza.
Urządzenie można używać do przegrywania filmów z DVD/BluRay, nagrywania programów z tunerów SAT i telewizji kablowej, kręcenia tutoriali z konsol PS2/PS3/PS4, Xbox, Nintendo Wii itp., może być stosowane jako grabber do komputerów/laptopów, można go użyć jako przegrywarki VHS-ów, można stosować jako konwerter ANALOG->HDMI (analogowy obraz podłączony do urządzenia jast wysyłany do TV/monitora w formie cyfrowej HDMI).
Urządzenie było przez nas testowane pod kątem nagrywania sygnału cyfrowego HDMI z różnych źródeł. Dokonaliśmy udanych nagrań z konsoli PS3, odtwarzacza Blu-Ray, dekodera telewizji cyfrowej NC+ (Sagecom DSIW74) oraz dekodera telewizji kablowej UPC (KAON HD Zapper).

Urządzenie płynnie nagrywa każdy materiał nie obciążając źródła sygnału. Nagrywane jest dokładnie to, co widać na ekranie - nie ma więc problemów np. z napisami. Nagranie zapisywane jest w formacie MPEG4 (H.264) tak więc może być odtwarzane na większości odtwarzaczy i komputerów.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta: do urządzenia podłączamy źródło sygnału cyfrowego lub analogowego (kablem HDMI, composite lub component), pamięć zewnętrzną USB (pendrive lub dysk USB) oraz ew. monitor/TV z wejściem HDMI (do ew. podglądu nagrywanego materiału). Przyciskiem ANALOG/DIGITAL wybieramy rodzaj sygnału wejściowego, przyciskiem 720P/1080P ustawiamy jakość nagrywanego materiału, przyciskiem REC włączamy/zatrzymujemy nagrywanie. Obsługiwany format pamięci to FAT/FAT32 i NTFS (należy pamiętać, że w formacie FAT/FAT32 maksymalna długość tworzonego pliku wynosi 2GB - po jego przekroczeniu tworzony jest kolejny plik nagrania). W komplecie z urządzeniem dołączona jest płyta CD z aplikacją hw_grabber_tool dzięki której można dokonać konfiguracji urządzenia (ustawianie daty, maksymalnego bitrate dla nagrań FullHD, HD i SD oraz aktualizacji Firmware).
Na płycie znajduje się również aplikacja do nagrywania pulpitu i streamowania gier OBS Studio oraz aplikacja do montażu filmów ArcSoft ShowBiz.
Uwaga! Każdy egzemplarz urządzenia został przez nas uaktualniony i skonfigurowany - można go używać bezpośrednio po wyjęciu z opakowania bez konieczności korzystania z aplkacji hw_grabber_tool i podłączania urządzenia do komputera.
Dane techniczne
Złącza:
PC CONNECT (USB mikroB) - podłączenie do komputera w celu konfiguracji
HDMI IN (HDMI/A) - podłączenie cyfrowego sygnału wejściowego
ANALOG IN (USB mini 8P)- podłączenie analogowego sygnału wejściowego (dołączona przejściówka na 6xRCA)
MIC IN (Jack 3.5mm) - podłączenie mikrofonu
HDMI OUT (HDMI/A) - podłączenie monitora
USB (USB2.0/A)- podłączenie pamięci USB (pendrive, dysk)
DC 5V - podłączenie zasilacza 5V/2A (w komplecie)
Parametry:
Wymiary (szerokość/wysokość/głębokość): 132/40/103mm
Masa (bez zasilacza): ok. 148g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu