logo
Adapter antenowy RF wtyk F - gniazdo F kątowy 75Ω
nr katalogowy: 62190
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω.

Oferowany adapter kątowy ma impedancję 75Ω i służy do zamiany kierunku wejścia kabla antenowego do urządzenia. Wtyk F jest obrócony pod kątem 90° w stosunku do gniazda co często ułatwia (lub umożliwia) podłączenie przewodu w przypadkach, gdy brak jest miejsca lub możliwości włożenia wtyczki prostej (np. w odbiornikach TV zawieszonych lub dosuniętych do ściany). Adapter oszczędza gniazdo (wyłamywane przy próbach zaginania kabla z prostą wtyczką) i umożliwia użycie kabla w miejscach gdzie dostępny dystans wynosi jedynie ok. 1.5cm. Wymiarowanie adptera prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest ze stopu miedzi. Impedancja adaptera wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk F męski, gniazdo F żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV/SAT (do 3GHz)
Materiał: stop miedzi
Wymiary: 23/16/9.5mm
Masa: ok. 7g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu