logo
Wzmacniacz DVB-T F/wt-F/gn 75Ω 20dB 5-862MHz 5V DIGITSAT
nr katalogowy: 62291
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowane urządzenie służy do wzmacniania sygału DVB-T pomiędzy anteną a tunerem w pełnym paśmie 5-862MHz (czyli kanały radiowe oraz kanały TV 1-69). Wzmocnienie 20dB niweluje straty sygnału które są spowodowane słabym sygnałem lub tłumiennością kabla (20dB odpowiada tłumieniu 35-110m kabla - w zależności od jakosci używanego przewodu).
Wzmacniacz można zamontować w dowolnym miejscu instalacji pomiędzy tunerem a anteną. Wzmacniacz nie jest w pełni wodoszczelny i powinien być montowany w pomieszczeniach, niemniej po zabezpieczeniu go silikonem może być montowany przy antenie.
Wzmacniacz zasilany jest napięciem 5V z wejścia antenowego tunera DVB-T (tunery posiadają taką funkcję, czasem należy ją uaktywnić w menu konfiguracji tunera), tak więc nie potrzebny jest dodatkowy zasilacz, pobór prądu nie przekracza 25mA. Wzmacniacz wykonany jest z metalowego odlewu o wysokiej skuteczności ekranowania, posiada 2 złącza F do podłączenia przewodów.

Uwaga1! Wzmacniacz jest kierunkowy, wejście i wyjście oznaczone są na obudowie napisami i strzałkami. Wzmacniacz należy podłączać do instalacji zgodnie z kierunkiem sygnału czyli od ANTENY (->ANTENNA) do tunera (OUT->).
Wzmacniacz instalujemy montując go szeregowo z dochodzącym do tunera kablem antenowym. Do podłączenia wzmacniacza pasują złącza typu F (męskie i żeńskie). W przypadku innych zakończeń kabli należy dokupić odpowiednie wtyki, adaptery lub gotowe przyłącza.
Dane techniczne
Złącza: wejście ANTENNA - wtyk F męski, wyjście OUT - gniazdo F żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo przenoszenia: 50-8620MHz
Wzmocnienie: 20dB
Poziom szumów: max 3dB
Zasilanie: 5V (z gniazda antenowego tunera DVB-T)
Pobór prądu: ≤ 25mA
Wymiary (długość/średnica): 40/20 mm
Masa: ok. 22g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu