logo
Wzmacniacz DVB-T/T2 75Ω 20dB 5-862MHz 5V F/wt-F/gn DIGITSAT
nr katalogowy: 62291
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowane urządzenie służy do wzmacniania sygału DVB-T/T2 w pełnym paśmie 5-862MHz (czyli kanały radiowe oraz kanały TV 1-69). Wzmocnienie 20dB niweluje straty sygnału które są spowodowane słabym sygnałem lub tłumiennością kabla (18dB odpowiada tłumieniu 35-110m kabla - w zależności od jakości używanego przewodu).

Wzmacniacz można zamontować w dowolnym miejscu toru kablowego pomiędzy tunerem a anteną. Wzmacniacz powinien być zamontowany jak najbliżej anteny (wzmacniany jest wtedy czysty sygnał bez zakłóceń wprowadzanych przez kabel). Wykonanie wzmacniacza umożliwia nakręcenie go bezpośrednio na złączu F anteny (większość anten posiada gniazdo F jako złącze wyjściowe). Wzmacniacz jest wodoszczelny i odporny na czynniki atmosferyczne.
Wzmacniacz można zamontować również w innym miejscu instalacji. Należy wtedy zaopatrzyć się w dodatkowy łącznik (beczkę) F która umożliwi wygodny montaż wzmacniacza w torze kablowym miedzy anteną a odbiornikiem/tunerem TV.
Wzmacniacz zasilany jest napięciem 5V z wejścia antenowego tunera DVB-T/T2 (tunery DVB-T/T2 i większość odbiorników TV posiada taką funkcję, czasem należy ją uaktywnić w menu konfiguracji), tak więc nie potrzebny jest dodatkowy zasilacz, pobór prądu nie przekracza 25mA. Wzmacniacz wykonany jest z wodoszczelnego, metalowego odlewu o wysokiej skuteczności ekranowania.

Uwaga! Wzmacniacz jest kierunkowy, wejście i wyjście oznaczone są na obudowie napisami i strzałkami. Wzmacniacz należy podłączać do instalacji zgodnie z kierunkiem sygnału czyli od ANTENY (->ANTENNA) do tunera (OUT->).
Wzmacniacz instalujemy montując go szeregowo z dochodzącym do tunera kablem antenowym. Do podłączenia wzmacniacza pasują złącza typu F (męskie i żeńskie). W przypadku innych zakończeń kabli należy dokupić odpowiednie wtyki, adaptery lub gotowe przyłącza.
Dane techniczne
Złącza: wejście RF IN - wtyk F męski, wyjście RF OUT - gniazdo F żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo przenoszenia: 5-8620MHz
Wzmocnienie: 20dB
Poziom szumów: max 3dB
Zasilanie: 5V (z gniazda antenowego tunera DVB-T/T2)
Pobór prądu: ≤ 25mA
Wymiary (długość/średnica): 40/20mm
Masa: ok. 22g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu