logo
Łącznik antenowy RF gniazdo UHF/UC1 - gniazdo UHF/UC1 HQ 50Ω montażowy
nr katalogowy: 62351
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącze zostało zaprojektowane jako ekranowana wersja wtyku bananowego (styk centralny ma średnicę 4mm). Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. Stosowane są najczęściej w urządzeniach i antenach krótkofalarskich.

Oferowany łącznik posiada z obu stron złącza UHF/UC1 żeńskie. Łącznik umożliwia łączenie przewodów RF przesyłających sygnały wysokiej częstotliwości w paśmie do 300MHz zakończonych wtykami typu UHF/UC1. Innym zastosowaniem łącznika jest zamiana złącza UHF/UC1 z wtyku na gniazdo.
Łącznik wykonany jest niklowanego stopu miedzi. Impedancja łącznika wynosi 50Ω. Łącznik na całej długości posiada gwint 5/8" oraz dwie nakrętki H18. Dzięki temu można łącznik zamocować na płycie (panelu) lub użyć nakrętek jako nakrętek kontrujących w celu zabezpieczenia wtyków UHF/UC1 przed odkręceniem. Wymiarowanie łącznika prezentujemy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Dane techniczne
Materiał: niklowany mosiądz
Złącza: 2x gniazdo UHF/UC1 żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <300MHz
Gwint: 5/8"-24UNEF
Nakrętki: sześciokątne 18.0mm
Wymiary (długość/średnica bez nakrętek): 45.5/15.5mm
Masa: ok. 30g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu