logo
Adapter kątowy RF wtyk UHF/UC1 - gniazdo BNC HQ 50Ω
nr katalogowy: 62373
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany wtyku BNC na wtyk UHF lub połączenia ze sobą kabli zakończonych odpowiednio wtykiem BNC oraz gniazdem UHF. Złącze UHF jest ustawione pod kątem 90° w stosunku do złącza BNC co bywa pomocne w przypadku konieczności zmiany kierunku prowadzenia kabla. Adapter najczęściej stosowany jest w celu dopasowania kabla do anteny.

Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
powiększenie
Oferowany adapter wykonany jest z niklowanego mosiądzu. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk UHF/UC1 męski, gniazdo BNC żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: 0.5GHz
Materiał: niklowany mosiądz
Wymiary (długość/szerokość/głębokość): 32/18mm/18mm
Masa: ok. 22g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu