logo
Adapter RF wtyk UHF/UC1 - gniazdo miniUHF HQ 50Ω
nr katalogowy: 62375
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. MiniUHF jest zminiaturyzowanym złączem UHF stosowanym w radiotelekomunikacji. Złącza miniUHF przenoszą sygnał w paśmie do 2GHz i posiadają impedancję 50Ω.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany wtyku miniUHF na wtyk UHF lub połączenia ze sobą kabli zakończonych odpowiednio wtykiem miniUHF oraz gniazdem UHF. Adapter najczęściej stosowany jest w celu dopasowania kabla do anteny.

Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
powiększenie
Oferowany adapter wykonany jest z niklowanego mosiądzu. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk UHF/UC1 męski, gniazdo miniUHF żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: 2GHz
Materiał: niklowany mosiądz
Wymiary (długość/średnica): 31/18mm
Masa: ok. 20g
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu