logo
Adapter RF wtyk UHF/UC1 - gniazdo SMA HQ 50Ω
nr katalogowy: 62376
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
UHF (UC1) jest jednym z najstarszych standardów złącz stosowanych nadal w technice radiowej oraz Audio-Video. Złącza UHF pracują w paśmie 0-300MHz i nie posiadają stałej impedacji. SMA jest złączem stosowanym najczęściej w sieciach WiFi, GSM oraz radiotelekomunikacji. Złącza SMA mają impedancję 50Ω i przenoszą sygnał w paśmie do 18GHz.

Oferowany adapter jest przejściówką do zamiany gniazda UHF na gniazdo SMA, wtyku SMA na wtyk UHF lub połączenia ze sobą kabli zakończonych odpowiednio gniazdem UHF oraz wtykiem SMA. Adapter najczęściej stosowany jest w celu dopasowania kabla do anteny.

Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
powiększenie
Oferowany adapter wykonany jest z niklowanego mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk UHF/UC1 męski, gniazdo SMA żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: 2.5GHz
Materiał: niklowany mosiądz, styki złocone
Wymiary (długość/średnica): 31/19mm
Masa: ok. 21g
Kontakt
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu