logo
Adapter antenowy kątowy wtyk TV/IEC - gniazdo TV/IEC 75Ω
nr katalogowy: 62405
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze antenowe TV/IEC jest popularnym złączem używanym w instalacjach antenowych TV naziemnej, kablowej i (czasem) satelitarnej. Złącze TV/IEC pracuje w paśmie do 1GHz i ma impedancję 75Ω. Złącza te stosowane są w odbiornikach TV, tunerach radiowych, tunerach DVB-T/T2, w gniazdach abonenckich instalacji telewizji kablowej oraz starszych urządzeniach wyposażonych w modulator w.cz. (magnetowidy, konsole gier itp.).

Oferowany adapter kątowy służy do zamiany kierunku wejścia kabla antenowego do urządzenia. Wtyk TV jest obrócony pod kątem 90° w stosunku do gniazda co często ułatwia (lub umożliwia) podłączenie przewodu w przypadkach, gdy brak jest miejsca lub możliwości włożenia wtyczki prostej (np. w odbiornikach TV zawieszonych lub dosuniętych do ściany). Dzięki adapterowi możliwe jest podłączenie kabla w miejscach gdzie dostępny dystans wynosi jedynie ok. 1.5cm.
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Adapter wykonany jest z niklowanego stopu miedzi i zapewnia niskie tłumienie oraz wysoki poziom ekranowania i dopasowania impedancyjnego. Impedancja adaptera wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk TV/IEC męski, gniazdo TV/IEC żeńskie
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV (do 1GHz)
Materiał: niklowany mosiądz
Wymiary: 24/26/11mm
Masa: ok. 14g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu