logo
Adapter antenowy RF wtyk BNC - gniazdo BNC kątowy HQ 50Ω
nr katalogowy: 62468
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω.

Oferowany adapter jest kątową przejściówką BNC i służy do zmiany kierunku wprowadzanie kabla do urządzenia. Wtyk BNC jest obrócony pod kątem 90° w stosunku do gniazda dzięki czemu w przypadku braku miejsca nie ma konieczności nadmiernego wyginania kabla (co może skutkować złamaniem lub pogorszeniem własności transmisyjnych). Dzięki adapterowi możliwe jest podłączenie kabla w miejscach gdzie dostępny dystans wynosi jedynie ok. 1.5cm. Wymiarowanie adaptera przedstawiamy poniżej:
Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany adapter wykonany jest z niklowanego mosiądzu i posiada złocone styki. Impedancja adaptera wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącza: wtyk BNC męski, gniazdo BNC żeńskie
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: 4GHz
Materiał: niklowany mosiądz, styki kontaktu złocone
Wymiary (długość/głąbokość/grubość): 26.5/26.5/14.5mm
Masa: ok. 18g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu