logo
Wtyk antenowy współosiowy F 75Ω zaciskany stożkowy z uszczelką na kabel RG-6
nr katalogowy: 67256
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze F jest najpopularniejszym złączem w technice radiowej stosowanym powszechnie w instalacjach TV/SAT. Złącze F pracuje w paśmie do 3GHz i ma impedancję 75Ω (w większości zastosowań) lub rzadziej 50Ω.

Oferowany przez nas wtyk ma impedancję 75Ω i przeznaczony jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 75Ω o średnicy zewnętrznej płaszcza w zakresie 6.2-7.0mm i średnicy dielektryka w zakresie 4.2-5.0mm czyli na kablach z rodziny RG-6 (1.2/4.9, 5C2V, KOKA100, TELASS100 itp.). Wymiarowanie wtyku prezentujemy poniżej:
Wtyk posiada gumową uszczelkę, która utrudnia przenikanie wody do gniazda F urządzenia do którego przykręcany jest wtyk. Dzięki temu anteny, wzmacniacze antenowe, konwertery SAT itp. są mniej narażone na ew. uszkodzenia.
Obsadzenie wtyku na kablu wymaga specjalnego narzędzia zaciskającego. Oferowany wtyk można zacisnąć zarówno w "sześciokąt" jak i w "stożek". Zaciśnięcie narzędzia powoduje trwałe umocowanie kabla we wtyku oraz zapewnia pewny docisk ekranu kabla do korpusu wtyku na całym obwodzie.
W ofercie posiadamy narzędzia zaciskowe HT-507 firmy HANLONG które umożliwia zaciskanie stożkowe oferowanego wtyku. Zaciskacze można znaleźć w naszej ofercie wpisując HT-507 w wyszukiwarce w katalogu produktów. Posiadamy również obcinacze i ściągacze izolacji ułatwiające obróbkę kabla przed umieszczeniem go we wtyku.

Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Oferowany wtyk wykonany jest ze stopu miedzi. Impedancja wtyku wynosi 75Ω.
Dane techniczne
Złącze: wtyk F męski
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV/SAT (do 3GHz)
Materiał: stop miedzi
Długość: 20.0mm
Masa 1szt: ok. 6g
Wymiary wprowadzanego przewodu (dielektryk/płaszcz): 4.2-5.0mm/6.2-7.0mm
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu