logo
Wtyk BNC 75Ω kompresyjny Snap-N-Seal PCT BNC-59
nr katalogowy: 67331
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Oferowany przedmiot jest ORYGINALNYM produktem renomowanej, amerykańskiej firmy PCT karta katalogowa z parametrami technicznymi wtyku dostępna jest tutaj.

BNC jest złączem stosowanym w aparaturze pomiarowej, systemach telewizji analogowej i cyfrowej, monitoringu, radiotelekomunikacji oraz (kiedyś) w sieciach komputerowych. Złącza BNC przenoszą sygnał w paśmie do 4GHz i występują w wersjach 50Ω lub 75Ω. Zalety złączy kompresyjnych (compression connector) wynikają ze specjalnej, chronionej patentem konstrukcji złącza. Złącze posiada dwa pełne pierścienie wykonane ze specjalnego tworzywa, które w wyniku procesu kompresji złącza (ściśnięcia osiowego wzdłuż wtyku) uwypuklają się do wewnątrz. Wymiary tych pierścieni są tak dobrane, że po kompresji złącza zaciskają się na oponie kabla z siłą na tyle dużą, że zerwanie złącza z przewodu jest niemożliwe i na tyle małą, że nie uszkadzają struktury kabla. Pierścienie po zaciśnięciu, dzięki otoczeniu opony kabla warstwą ściśle dopasowanego metalu, zapewniają wodoszczelność połączenia kabla z wtykiem i uniemożliwiają spływanie wody do wtyku po przewodzie co ma miejsce w klasycznym złączu. Do obsadzenia złączy na kablu potrzebne jest specjalne narzędzie - zaciskacz wtyków kompresyjnych:
Oferowane złącze jest wtykiem 75Ω i przeznaczone jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 75Ω o średnicy żyły centralnej 0.55-0.80 mm, średnicy dielektryka 3.00-3.99mm oraz średnicy zewnętrznej 6.1-6.7mm, czyli na kablach z rodziny RG-59 (0.6/3.7, 3C2V, 8241, KX 6A itp.) używanych w instalacjach CAM, TV, SAT.
Doskonałe własności transmisyjne (pasmo pracy do 3GHz, tłumienność <0.2dB dla 1GHz, ekranowanie >80dB w całym paśmie), odporność na korozję (wykonanie z mosiądzu), wodoszczelność, prostota i szybkość montażu, stabilność i pewność wykonanego połączenia rekompensują wyższą cenę złącza i konieczność używania narzędzi zaciskających.
Dane techniczne
Złącze: wtyk BNC 75Ω męski
Wymiary (długość/średnica): 37/14 mm
Masa 1 szt: 16g
Impedancja 75Ω
Pasmo pracy: <3.0GHz
Wymiary wprowadzanego przewodu (żyła środkowa/dielektryk/opona): 0.55-0.80mm/3.0-4.0mm/6.1-6.7mm
Szczegółowa specyfikacja wtyku dostępna jest tutaj.
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu