logo
Wtyk współosiowy TV/IEC kompresyjny na kabel 75Ω RG-6 6.8-7.2mm
nr katalogowy: 67675
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Zalety złączy kompresyjnych (compression connector) wynikają ze specjalnej, chronionej patentem konstrukcji złącza. Złącze posiada dwa pełne pierścienie wykonane ze specjalnego tworzywa, które w wyniku procesu kompresji złącza (ściśnięcia osiowego wzdłuż wtyku) uwypuklają się do wewnątrz. Wymiary tych pierścieni są tak dobrane, że po kompresji złącza zaciskają się na oponie kabla z siłą na tyle dużą, że zerwanie złącza z przewodu jest niemożliwe i na tyle małą, że nie uszkadzają struktury kabla. Pierścienie po zacisnięciu, dzięki otoczeniu opony kabla warstwą ściśle dopasowanego tworzywa, zapewniają wodoszczelność połączenia kabla z wtykiem i uniemożliwiają spływanie wody do wtyku po przewodzie co ma miejsce w klasycznym złączu.

Oferowany przez nas wtyk kompresyjny TV/IEC przeznaczony jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym o średnicy żyły centralnej 0.8-1.20 mm, średnicy dielektryka 3.90-4.80mm oraz średnicy zewnętrznej 6.8-7.2mm, czyli na kablach z rodziny RG-6 (i innych kablach 75Ω o zbliżonych wymiarach) używanych w instalacjach TV/SAT.
Do montażu wtyku niezbędne jest specjalne narzędzie zaciskające (dostępne w naszej ofercie). Montaż jest prosty i szybki - odpowiednio obrobiony kabel wsunięty do złącza jest zaciskany jednym szybkim ruchem.
Doskonałe własności transmisyjne, odporność na korozję (wykonanie ze stopu miedzianego), wodoszczelność połączenia kabla z wtykiem, prostota i szybkość montażu, stabilność i pewność wykonanego połączenia rekompensują wyższą cenę złącza i konieczność używania narzędzi zaciskających.
Dane techniczne
Złącze: wtyk TV/IEC 9.5mm męski
Impedancja: 75Ω
Pasmo pracy: CAM/R/TV (do 1GHz)
Materiał: mosiądz niklowany
Wymiary (dłogość/średnica) po zaciśnięciu: 31/11mm
Masa 1szt: ok. 10g
Wymiary pasującego przewodu (żyła środkowa/dielektryk/opona): 0.80-1.20mm/3.9-4.8mm/6.8-7.2mm
Kontakt
E-mail: allegro@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu