logo
Gniazdo współosiowe N 50Ω skręcane na kabel H-1000
nr katalogowy: 68590
Fotografie oferowanego towaru (real) - kliknij na zdjęciu aby powiększyć
powiększenie powiększenie
Opis przedmiotu
Złącze N jest popularnym współosiowym złączem stosowanym w technice radiowej oraz TV. Złącza N pracują w paśmie do 11GHz i są dostępne w wersjach o impedancji 50Ω (stosowane w sieciach WiFi oraz GSM) lub 75Ω (stosowane w TV kablowej).

Oferowane złącze jest gniazdem żeńskim i przeznaczone jest do obsadzenia na współosiowym kablu koncentrycznym 50Ω o średnicy żyły centralnej 2.0-2.5mm, średnicy dielektryka 7.1-7.6mm oraz średnicy zewnętrznej 10.0-11.0mm, czyli na kablach z rodziny H-1000 oraz RG-213 stosowanych w radiokomunikacji.
Złącze składa się z 6 elementów. Pin centralny gniazda jest lutowany, odpowiednio uformowany ekran kabla (wywinięty w specjanie uformowanym pierścieniu) dociskany podczas skręcania gniazda zapewnia kontakt z masą złącza.
Wymiarowanie gniazda prezentujemy poniżej:
Uwaga! Niektóre kable z rodziny H-1000 mają żyłę centralną o średnicy 2.6mm - da się ją wcisnąć do pinu oferowanego gniazda po lekkim oskrobaniu

Do przesyłania sygnałów RF (Radio Frequency - wysokie częstotliwości MHz-GHz) stosowanych jest wiele rodzajów złącz koncentrycznych. W urządzeniach i antenach TV, SAT, FM, DAB, DVB, GSM, GPS, WiFi itp. występują złącza przeznaczone do pracy w zakresach częstotliwości od kilkudziesięciu MHz do kilkudziesięciu GHz. Najczęściej stosowane obecnie złącza prezentuje tabela poniżej - prezentujemy w niej wygląd wtyków i gniazd danego typu, maksymalną częstotliwość pracy oraz przybliżone średnice złącz.
Gniazdo wykonane jest niklowanego stopu miedzi, pin centralny jest złocony. Impedancja gniazda wynosi 50Ω.
Dane techniczne
Złącze: gniazdo N 50Ω żeńskie
Materiał: niklowany stop miedzi, złocony pin centralny
Pasujący przewód: H-1000, RG213 i odpowiedniki
Impedancja: 50Ω
Pasmo pracy: <11GHz
Wymiary (długość/średnica w najszerszym miejscu): ok. 42/17.5mm
Masa: 35g
Kontakt
Adres internetowy: www.stratos.pl
E-mail: info@stratos.pl
Tel: 22 834-88-30
Adres: Warszawa ul. Kasprowicza 107 (na terenie SP 223 ok. 200m od stacji metra Wawrzyszew)
Sprawdź jak dojechać (kliknij): mapka dojazdu